10. kolejka PGE Ekstraligi w nSport+ i Eleven Sports 1

To jest ostatnia seria spotkań przed miesięczną przerwą. W tej kolejce ciekawie powinno być w Lublinie, gdzie Speed Car zmierzy się z Falubazem Zieloną Góra. Emocji nie zabraknie również w pojedynku Torunia z Grudziądzem.

Leszno na własnym obiekcie podejmie Częstochowę. Unia nie powinna mieć problemów z pokonaniem drużyny z Jasnej Góry. Leszczynianie w poprzedniej kolejce wygrali w Zielonej Górze. Przyjezdni w ostatnim czasie moją problemy zarówno u siebie jak i na wyjeździe. Wydawało się, że po zwycięstwie za trzy punkty z Zieloną Górą postarają się przywieźć jakieś punkty z Wrocławia. Nic bardziej mylnego Włókniarz przegrał różnicą 22 punktów, a jedynym zawodnikiem, do którego nie można mieć pretensji był kapitan Lwów Leon Madsen. Trener Marek Cieślak zdaje sobie sprawę, że play-off jego drużynie uciekają.

Toruń w derbach pomorza zmierzy się z Grudziądzem. Gospodarze po przegranej z Lublinem mają już 4 punkty straty do siódmej lokaty. Kibice miejscowych mogą liczyć jedynie na Jasona Doyla. Reszta prezentuje się słabo. Prezes Termiński wierzy w utrzymanie swojej klubu jednak to jest mało prawdopodobne ze względu na terminarz jaki jest przed jego żużlowcami.  Get Well swoje trzy punkty zdobył ze Stalą Gorzów. GKM jest na dobrej drodze do zdobycia punktu bonusowego, po wygraniu pierwszego meczu różnicą 20 punktów. Przyjezdni liczą, że odniosą pierwsze wyjazdowe zwycięstwo.

Betard po rozbiciu Włókniarza będzie próbował to samo zrobić z osłabioną Stalą Gorzów. Wrocławianie bez Taia Woffindena poradzili sobie znakomicie. Po przywiezieniu trzech punktów z Lublina zdobyli trzy punkty z  Częstochową. Trener Dariusz Śledź tak poukładał zespół, że nie widać braku byłego Mistrza Świata. Zaskakuje zwłaszcza dobra forma Jakuba Jamroga. Stanisław Chomski w tym meczu nie będzie mógł skorzystać z Szymona Woźniaka, który w Szwecji doznał silnego wstrząśnienia mózgu. W spotkaniu z Grudziądzem dobrze pojechali Krzysztof Kasprzak i Bartosz Zmarzlik, jednak nie dało to choćby szans na zdobyciu punktu bonusowego. Ciężko będzie również Stali obronić sześć punktów zaliczki z pierwszego meczu.

Lublin po porażce 18 punktami z Zieloną Górą może walczyć o dwa punkty do ligowej tabeli. Speed Car bo wygraniu w Toruniu za trzy punkty zapewnił sobie przewagę w walce o utrzymanie, a tym samym dał sobie szanse walki o awans do play-off.  Falubaz parę tygodni temu był murowanym uczestnikiem walki o medale, jednak ostatnie porażki za trzy punkty zarówno z Częstochową jak i Lesznem spowodowały komplikację w tabeli.

 

CZWARTEK – 27 CZERWCA 2019

18:30 PGE Ekstraliga: ZAPOWIEDŹ KOLEJKI na żywo
Ipla

20:30 PGE Ekstraliga: SPEEDWAY+

PIĄTEK – 28 CZERWCA 2019

17:45 PGE Ekstraliga – 10. kolejka: STUDIO na żywo
Ipla

Studio: Anita Mazur


18:00 PGE Ekstraliga – 10. kolejka: FOGO UNIA LESZNO – FORBET WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA na żywo
Ipla

Komentarz: Piotr Olkowicz, Tomasz Gapiński, Reporter: Marcin Kuźbicki

20:15 PGE Ekstraliga – 10. kolejka: STUDIO na żywo
Ipla

Studio: Marcelina Rutkowska


20:30 PGE Ekstraliga – 10. kolejka: GET WELL TORUŃ – MRGARDEN GKM GRUDZIĄDZ na żywo
Ipla

Komentarz: Michał Korościel, Michał Mitrut, Reporter: Maciej Markowski

NIEDZIELA – 30 CZERWCA 2019

15:30 PGE Ekstraliga – 10. kolejka: STUDIO na żywo

Studio: Mateusz Kędzierski i Piotr Świderski


16:00 PGE Ekstraliga – 10. kolejka: BETARD SPARTA WROCŁAW – TRULY.WORK STAL GORZÓW na żywo

Komentarz: Michał Łopaciński i Krzysztof Cegielski, Reporterka: Karolina Mikołajczyk


18:30 PGE Ekstraliga – 10. kolejka: STUDIO na żywo

Studio: Jakub Zborowski i Robert Wardzała


19:00 PGE Ekstraliga – 10. kolejka: SPEED CAR MOTOR LUBLIN – STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA na żywo

Komentarz: Sergiusz Ryczel i Dawid Stachyra, Reporter: Łukasz Benz


20:45 PGE Ekstraliga: MAGAZYN na żywo

PONIEDZIAŁEK – 1 LIPCA 2019

20:00 PGE Ekstraliga: MAGAZYN na żywo
Ipla