12. kolejka Eredivisie w Polsat Sport News

Dwa spotkania 12. kolejki będzie można zobaczyć w Polsacie Sport News. Lider tabeli zmierzy się z Zwolle, a będącym w dołku Feyenoord z Venlo.

Ajax w tabeli ma już sześć punktów przewagi na drugim AZ Alkmaar. Goście są jednocześnie najskuteczniejszym zespołem i stracili najmniej bramek. Zwolle w ostatnich pięciu meczach aż cztery przegrali i jeden pojedynek zakończył się ich zwycięstwem. PEC uległo kolejno Groningen, PSV, Heerenveen, Heracles przez co ich przewaga nad miejscem spadkowym wynosi już tylko jeden punkt. Gospodarze ostatni raz triumf nad Ajaxem odnieśli 3 sierpnia 2014 roku w Superpucharze.

Feyenoord w tym sezonie prezentuje katastrofalną formę na co wskazuje dopiero dwunasta lokata w tabeli. Po ostatniej klęsce 0:4 z Ajaxem, gdzie już do połowy był ustalony wynik tego pojedynku. W Rotterdamie nie ma już Jaapa Stama, którego zastąpił do Dick Advocaat. Ostatnie dwa wyjazdy dla gości skończyły się stratą aż ośmiu goli i zdobyciem zaledwie dwóch. Venlo zanotowało siedem porażek w ośmiu meczach.

PIĄTEK – 1 LISTOPADA 2019

20:00 Eredivisie – 12.kolejka: PEC ZWOLLE – AJAX AFC na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 3 LISTOPADA 2019

14:25 Eredivisie – 12.kolejka: VVV VENLO – FEYENOORD na żywo
Ipla