12. kolejka PGNiG Superligi mężczyzn w TVP Sport

W najbliższy weekend rozegrana zostanie 12. kolejka PGNiG Superligi szczypiornistów. Po jednym meczu w sobotę i w niedzielę pokaże TVP Sport. Ze względu na wykryte zakażenia w drużynie mistrza Polski, odwołany został mecz Łomża Vive Kielce — SPR Stal Mielec. […]

W najbliższy weekend rozegrana zostanie 12. kolejka PGNiG Superligi szczypiornistów. Po jednym meczu w sobotę i w niedzielę pokaże TVP Sport.

Ze względu na wykryte zakażenia w drużynie mistrza Polski, odwołany został mecz Łomża Vive Kielce — SPR Stal Mielec. W sobotę na ekranach zagoszczą drużyny czwartego w tabeli Górnika Zabrze i przedostatniego Chrobrego Głogów. W przypadku wygranej zabrzanie wyprzedzą w tabeli Gwardię Opole, jednak wieczorem zespół ze stolicy polskiej piosenki podejmować będzie MKS Zagłębie Lubin, występując w tym meczu w roli faworyta. O utrzymanie kontaktu z tymi drużynami walczyć będzie natomiast Energa MKS Kalisz, która zmierzy się na wyjeździe z 11. w tabeli MMTS-em Kwidzyn. Na parkiet wybiegną też ci, którzy rozegrali do tej pory tylko sześć spotkań – Orlen Wisła Płock zagra w Gdańsku z Torus Wybrzeżem.

W niedzielę odbędą się tylko dwa mecze. W meczu drużyn z dołu tabeli Grupa Azoty SPR Tarnów podejmować będzie Piotrkowianina Piotrków Trybunalski, natomiast kolejkę zakończy starcie Sandra Spa Pogoń Szczecin — Azoty-Puławy. Goście rozegrali tylko siedem spotkań, jednak jako niepokonana drużyna zajmują drugie miejsce w tabeli, za ekipą z Kielc.

SOBOTA – 5 GRUDNIA 2020

13:40 PGNiG Superliga – 12. kolejka: GÓRNIK ZABRZE – SPR CHROBRY GŁOGÓW 

Komentarz: Grzegorz Chodkowski – Iwona Niedźwiedź

NIEDZIELA – 6 GRUDNIA 2020

12:10 PGNiG Superliga – 12. kolejka: GRUPA AZOTY TARNÓW – PIOTRKOWIANIN PIOTRKÓW TRYBUNALSKI 

Komentarz: Piotr Dębowski – Robert Lis

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.