13. kolejka Chinese Super League w Polsacie Sport Extra

Jedynie dwie kolejki pozostały do zakończenia sezonu zasadniczego w chińskiej lidze w piłce nożnej mężczyzn. 13. seria gier Chinese Super League odbędzie się w najbliższy czwartek i piątek. Transmisje dwóch meczów w Polsacie Sport Extra. 24 września o 12:00 na […]

Jedynie dwie kolejki pozostały do zakończenia sezonu zasadniczego w chińskiej lidze w piłce nożnej mężczyzn. 13. seria gier Chinese Super League odbędzie się w najbliższy czwartek i piątek. Transmisje dwóch meczów w Polsacie Sport Extra.

24 września o 12:00 na murawę Jinzhou Stadium w mieście Dalian wyjdą piłkarze Jiangsu Suning FC Guangzhou Evergrande Taobao FC. Te nazwy mogą nic nie mówić laikom, jednak widzowie wprawieni w oglądanie piłkarskich poczynań w Chinach tych ekip nie mogą nie znać. Czwartkowe spotkanie w końcu będzie bez dwóch zdań hitem 13. kolejki Chinese Super League, w którym zmierzą się odpowiednio wicelider z liderem tabeli. Faworytami będą przyjezdni, którzy swoich najbliższych rywali wyprzedzają o 11 punktów. Ponadto, ich ostatnie 5 meczów, to 5 zwycięstw, podczas gdy gospodarzom zdarzyły się aż 3 remisy.

25 września przeniesiemy się, dzięki antenie Polsat Sport Extra, do drugiej grupy rozgrywek Chinese Super League. Tego dnia o 14:00 na Suzhou Olympic Sports Centre, czyli kompleksie olimpijskim usytuowanym w Jiangsu, dojdzie do podobnej rywalizacji, co dzień wcześniej. A mianowicie, także zmierzą się ze sobą dwie pierwszej drużyny w ligowej klasyfikacji. Chodzi o Shanghai SIPG FC Beijing Sinobo Guoan FC. Pojedynek zapowiada się bardzo zacięcie, ponieważ jednych i drugich dzieli tylko ,,oczko”.

CZWARTEK – 24 WRZEŚNIA 2020

12:00 Chinese Super League – 13. kolejka: JIANGSU SUNING FC – GUANGZHOU EVERGRANDE TAOBAO FC 

PIĄTEK – 25 WRZEŚNIA 2020

14:00 Chinese Super League – 13. kolejka: SHANGHAI SIPG FC – BEIJING SINOBO GUOAN FC 

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.