13. kolejka eWinner 1.ligi w nSport+

W weekend odbędzie się przedostatnia kolejka eWinner 1.ligi. W grze o fazę play-off jest pięć zespołów. Rybnik w poprzedniej kolejce przegrał szlagierowe spotkanie w Ostrowie. Na nic zdała się dobra forma tercetu: Rune Holta. Sergiej Łogaczow oraz Pontus Aspgren. Po […]

W weekend odbędzie się przedostatnia kolejka eWinner 1.ligi. W grze o fazę play-off jest pięć zespołów.

Rybnik w poprzedniej kolejce przegrał szlagierowe spotkanie w Ostrowie. Na nic zdała się dobra forma tercetu: Rune Holta. Sergiej Łogaczow oraz Pontus Aspgren. Po tym spotkaniu ROW spadł na drugie miejsce w tabeli. Marek Cieślak ma przed tym spotkanie spory problem. Słabo jeżdżą w ostatnich tygodniach zarówno Kacper Gomólski jak i Wiktor Trofimow. Wybrzeże chcąc walczyć o czołową czwórkę musi w tym pojedynku zdobyć jakieś punkty. Pierwszy pojedynek zakończył się remisem. W barwach przyjezdnych zabraknie bardzo słabo jeżdżącego w tym sezonie Michała Gruchalskiego. Jego miejsce zajmie Brytyjczyk – Drew Kemp.

Polonia swoje trzy ostatnie pojedynki ligowe wygrała. Po wyszarpaniu wygranej z Gnieznem w 9. kolejce 46:44, w kolejnych dwóch spotkaniach wygrała z Gdańskiem oraz w Tarnowie. Gospodarze mają do odrobienia 13 punktów z pierwszego spotkania. Krosno od 6 do 9 kolejki zanotowało cztery wygrane. W trzech następnych przegrali dwa razy, a to spowodowało, że z pierwszej lokaty spadli aż na trzecią. Obecnie w składzie Cellfastu jedynym zawodnikiem, który jedzie dobrze jest Tobiasz Musielak. Jeśli w niedzielę nie dołączą do niego Vaclav Milik oraz Andrzej Lebiedew to drużyna z Krosna nie zdobędzie żadnego punktu do ligowej tabeli.

SOBOTA – 31 LIPCA 2021

15:40 eWinner 1. liga żużlowa – 13. kolejka: STUDIO na żywo

16:00 eWinner 1. liga żużlowa – 13. kolejka: ROW RYBNIK – ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK na żywo

NIEDZIELA – 1 SIERPNIA 2021

13:40 eWinner 1. liga żużlowa – 13. kolejka: STUDIO na żywo

14:00 eWinner 1. liga żużlowa – 13. kolejka: ABRAMCZYK POLONIA BYDGOSZCZ – CELLFAST WILKI KROSNO na żywo

About Mateusz Bartkowiak