13. kolejka PGE Ekstraligi w nSport+ i Eleven Sports 1

Kolejka ta rozpocznie się już dzisiaj, a zakończy 8 sierpnia. Najciekawiej powinno być w pojedynku Gorzowa z Wrocławiem. Motor po zwycięstwie w Toruniu ma już awans do play-off na wyciągnięcie ręki. Dla Lublina spotkanie z Apatorem od początku układało się […]

Kolejka ta rozpocznie się już dzisiaj, a zakończy 8 sierpnia. Najciekawiej powinno być w pojedynku Gorzowa z Wrocławiem.

Motor po zwycięstwie w Toruniu ma już awans do play-off na wyciągnięcie ręki. Dla Lublina spotkanie z Apatorem od początku układało się po ich myśli. Grigorij Łaguta i spółka utrzymywali dwunpunktowe prowdzenie do 14 biegu, którzy wygrali zawodnicy z Motoareny. Ostatni bieg padł łupem Koziołków 5:1 jak i cały mecz. GKM po kolejnej porażce na wyjeździe w Lesznie liczy już chyba na ostatni mecz u siebie z Włókniarzem, który już o nic nie walczy. Grudziądz w starciu z Fogo zaprezentował się fatalnie i żaden z ich zawodników nie zapisał na swoim koncie dwucyfrowej zdobyczy punktowej.

Zielona Góra w starciu z Gorzowem na wyjeździe zdobyła 42 punkty, co nie przynosi wstydu. Teraz ich rywalem będzie rozpędzony zespół z Leszna. W pierwszym pojedynku góra były Byki, które triumfowały 18 punktami. W ich szeregach Janusz Kołodziej, Emil Sajfudinow, Jaimon Lindsey oraz Jason Doyle zanotowali dwucyfrowy dorobki punktowe. Po stronie Falubazu tylko Patryk Dudek mógł się pochwalić zdobyciem powyżej 10 punktów.

W niedzielę wieczorem odbędzie się hitowe spotkanie tej kolejki. Gorzów podejmie Wrocław. To są aktualnie dwa najlepsze zespoły PGE Ekstraligi, które mają odpowiednio 23 i 24 oczka. Obie ekipy w ostatnim tygodniu wygrały po 48:42 i można powiedzieć, że trochę straciły wysoką formę, która utrzymywały w poprzednich tygodniach. Pierwszy pojedynek Stal przegrała aż 52:38 co znacznie utrudnia walkę o bonus. Warto dodać, że w Sparcie nie było wtedy Taia Woffindena.

PONIEDZIAŁEK – 26 LIPCA 2021

20:00 PGE Ekstraliga – 13. kolejka: STUDIO na żywo
Ipla


20:30 PGE Ekstraliga – 13. kolejka: MOTOR LUBLIN – ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM GRUDZIĄDZ na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 1 SIERPNIA 2021

16:00 PGE Ekstraliga – 13. kolejka: STUDIO na żywo


16:30 PGE Ekstraliga – 13. kolejka: MARWIS.PL FALUBAZ ZIELONA GÓRA – FOGO UNIA LESZNO na żywo


18:45 PGE Ekstraliga – 13. kolejka: STUDIO na żywo


19:15 PGE Ekstraliga – 13. kolejka: MOJE BERMUDY STAL GORZÓW – BETARD SPARTA WROCŁAW na żywo


21:15 PGE Ekstraliga: MAGAZYN na żywo

About Mateusz Bartkowiak