14. kolejka Ekstraligi Rugby na sport.tvp.pl, Kanale Sportowym i Facebooku

Aż trzy spotkania 14. kolejki Ekstraligi Rugby będą dostępne w ten weekend na stronie sport.tvp.pl. Ponadto jeden mecz pokaże Kanał Sportowy, a spotkanie w Jarocinie obejrzeć będzie można na Facebooku Sparty. Kolejkę rozpocznie starcie Edach Budowlanych Lublin z Orkanem Sochaczew. […]

Aż trzy spotkania 14. kolejki Ekstraligi Rugby będą dostępne w ten weekend na stronie sport.tvp.pl. Ponadto jeden mecz pokaże Kanał Sportowy, a spotkanie w Jarocinie obejrzeć będzie można na Facebooku Sparty.

Kolejkę rozpocznie starcie Edach Budowlanych Lublin z Orkanem Sochaczew. Ostatnia porażka Awenty Pogoni Siedlce z Ogniwem Sopot otworzyła drogę do czołowej czwórki drużynom zajmującym obecnie dalsze miejsca w tabeli – piąty w tej chwili Orkan traci do Pogoni już tylko cztery punkty. Budowlani mają też zaległy mecz do rozegrania i również mogą włączyć się jeszcze do walki o medale.

Prawdziwym hitem nadchodzącego weekendu będzie jednak mecz Master Pharm Rugby Łódź ze Skrą Warszawa. Łodzianie w ubiegłym tygodniu jako pierwsi w tym sezonie pokonali w zaległym meczu lidera z Sopotu i tym samym plasują się na drugim miejscu, dającym prawo gry w finale. Nad ekipą ze stolicy mają jednak tylko punkt przewagi, Sobotni mecz w Łodzi będzie zatem prawdopodobnie najważniejszym w całej rundzie rewanżowej fazy zasadniczej dla obu drużyn.

Uwagę kamer TVP przyciągnęły też niedzielne Derby Trójmiasta, w których Arka Gdynia podejmować będzie Lechię Gdańsk. Lechiści, których mecz z Budowlanymi Lublin nie doszedł do skutku przed tygodniem, wciąż mają szansę na grę o medale, jednak specyfika pojedynków pomiędzy rywalami zza miedzy nie stawia ich w roli faworyta. Tego samego dnia w Sopocie Ogniwo podejmować będzie przedostatnią w tabeli Juvenię Kraków, a w Jarocinie Sparta, outsider ligi, zmierzy się z Awentą Pogoń Siedlce – oba mecze mają zdecydowanych faworytów w postaci drużyn zajmujących w tej chwili miejsce w czołowej czwórce tabeli.

SOBOTA – 15 MAJA 2021

13:50 Ekstraliga Rugby – 14. kolejka: EDACH BUDOWLANI LUBLIN – ORKAN SOCHACZEW 
sport.tvp.pl
Komentarz: Robert Grzędowski – Maciej Powała-Niedźwiecki

17:00
Ekstraliga Rugby – 14. kolejka: MASTER PHARM RUGBY ŁÓDŹ – OKS SKRA WARSZAWA
sport.tvp.pl
Komentarz: Robert Grzędowski – Tomasz Frymark

NIEDZIELA – 16 MAJA 2021

12:50 Ekstraliga Rugby – 14. kolejka: RC ARKA GDYNIA – RC LECHIA GDAŃSK
sport.tvp.pl
Komentarz: Robert Grzędowski – Tomasz Frymark

14:00 Ekstraliga Rugby – 14. kolejka: EDACH BUDOWLANI LUBLIN – ORKAN SOCHACZEW 


15:20 Ekstraliga – 14. kolejka: MKS OGNIWO SOPOT – RZKS JUVENIA KRAKÓW

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.