Wyścigi NASCAR na antenie Sportklubu i Motowizji

W sobotę czekają nas kolejne wyścigi serii NASCAR. Kierowcy ścigać się będą w Dover. Przebieg ich rywalizacji będziemy mogli oglądać na antenach Sportklubu i Motowizji.  To już ósma runda tegorocznych zmagań Nascar Xfinity Series. Areną zmagań będzie Dover International Speedway. […]

W sobotę czekają nas kolejne wyścigi serii NASCAR. Kierowcy ścigać się będą w Dover. Przebieg ich rywalizacji będziemy mogli oglądać na antenach Sportklubu i Motowizji. 

To już ósma runda tegorocznych zmagań Nascar Xfinity Series. Areną zmagań będzie Dover International Speedway. Na czele klasyfikacji generalnej z dwoma zwycięstwami znajduje się Austin Cindric z Team Penske. Dwa wygrane wyścigi ma na swoim koncie także Justin Allgaier, jednak Amerykanin reprezentujący barwy zespołu JR Motorsports przez słabsze pozostałe rezultaty plasuje się dopiero na siódmym miejscu w ogólnym zestawieniu.

Zwycięzcą ostatniej odsłony rozgrywanego od 1982 roku wyścigu Drydene 200 był wspomniany Justin Allgaier. Kierowca Chevroleta triumfował także w 2018 roku. Kto okaże się najszybszy tym razem? Wyścig rozgrywać się będzie na  dystansie 200 mil. Kierowcy pokonają łącznie przeszło 321. kilometrów. Przebieg rywalizacji transmitować będzie Sportklub. Zmagania skomentuje Michał Olszak.

W niedzielę natomiast czeka nas główne danie weekendu w Dover. O 20:00 polskiego czasu rozpocznie się rywalizacja w wyścigu Drydene 400. Zmagania w tegorocznej odsłonie Monster Energy NASCAR Cup Series wyglądają naprawdę interesująco. Na czele znajdują się kierowcy ekipy Joe Gibbs Racing. Denny Hamlin i Martin Truex zajmują dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej. 40-latek z New Yersey okazał się najlepszy podczas ostatniej rundy, rozgrywanego 9 maja wyścigu Goodyear 400. W pięćdziesięcioletniej historii rozgrywania Drydene 400 na liście zwycięzców zapisało się wielu kierowców. Triumfatorem ostatniej odsłony zmagań był Kevin Harvick reprezentujący barwy zespołu Stewart-Haas Racing. W tym roku kierowca Forda nie stał jeszcze na najwyższym stopniu podium. Kto okaże się najszybszy w 2021 roku? Wyścig Drydene 400 transmitować będzie Motowizja. Przebieg rywalizacji skomentują Szymon Tworz i Michał Budziak.


SOBOTA – 15 MAJA 2021

19:30 NASCAR Xfinity Series, Dover, USA: WYŚCIG na żywo

Komentarz: Michał Olszak

 

NIEDZIELA – 16 MAJA 2021

20:00 NASCAR Cup Series, Dover, USA: WYŚCIG na żywo

Komentarz: Szymon Tworz – Michał Budziak

 

About Michał Winiarczyk