14. kolejka Fortuna 1 Ligi na sportowych kanałach Polsatu

W piątek i w sobotę, odpowiednio na antenach Polsat Sport Extra i Polsat Sport, kolejne 2 spotkania Fortuna 1 Ligi.  Do ciekawego meczu może dojść na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy, gdzie miejscowa Miedź podejmować będzie Stomil Olsztyn. Olsztynianie zajmują w ligowej […]

W piątek i w sobotę, odpowiednio na antenach Polsat Sport Extra i Polsat Sport, kolejne 2 spotkania Fortuna 1 Ligi.

Do ciekawego meczu może dojść na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy, gdzie miejscowa Miedź podejmować będzie Stomil Olsztyn. Olsztynianie zajmują w ligowej tabeli 5. miejsce. ,,Miedzianka” jest 7., jednak ma do rozegrania także zaległe spotkanie. Oba kluby dzieli zaledwie punkt różnicy. Jedni i drudzy uchodzą za faworytów do awansu do PKO Banku Polskiego Ekstraklasy w tym sezonie. Pretendentem do triumfu podczas tego starcia będzie Miedź, która od grania odpoczywała przez całą przerwę reprezentacyjną, a 2 tygodnie temu wygrała 1:0 z Puszczą Niepołomice.

Interesująco będzie też w ten weekend na Stadionie Dyskobolii w Grodzisku Wielkopolskim. W końcu emocje muszą być tam, gdzie gra wicelider rozgrywek. Warta Poznań zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec niejako o podtrzymanie swojej wyśmienitej serii – 5 meczów w Fortuna 1 Lidze bez porażki. Passę pięciu starć bez zwycięstwa za to w ostatnim pojedynku ligowym przerwał tegoroczny spadkowicz z najwyższej klasy rozgrywkowej. Sosnowiczanie bowiem pokonali 3:1 Sandecję Nowy Sącz.