15. kolejka Ligue 1 Uber Eats w Eleven Sports oraz Canal+ Sport

W piętnastej serii spotkań pięć z nich będzie miało swoją transmisję na kanałach sportowych. Transmisja w Eleven Sports i Canal+ Sport. Piątkowy wieczór z ligą francuską zapowiada się bardzo ciekawie. O godzinie 21 na Stade Bollaert-Delelis miejscowy zespół Lens zmierzy […]

W piętnastej serii spotkań pięć z nich będzie miało swoją transmisję na kanałach sportowych. Transmisja w Eleven Sports i Canal+ Sport.

Piątkowy wieczór z ligą francuską zapowiada się bardzo ciekawie. O godzinie 21 na Stade Bollaert-Delelis miejscowy zespół Lens zmierzy się z Angers. Obie drużyny w tym sezonie zaskakują pozytywnie, co odzwierciedla sytuacja w ligowej tabeli. Gospodarze tego spotkania zajmują 4 miejsce, natomiast Angers są dwie lokaty niżej. Lens w ostatniej kolejce dosyć niespodziewanie uległ na wyjeździe Brestowi aż 4-0. Podopieczni Francka Haise patrząc na statystyki zaprezentowali się podobnie jak ich oponenci, jednak słaba skuteczność była kluczowa w tym pojedynku. Angers przeciwnie, wygrali swoje spotkanie w zeszłej kolejce 1:0 po bramce z rzutu karnego Manganiego. Dla SCO były to pierwsze trzy punkty od pięciu spotkań. Dzień później o tej samej godzinie Nicea zagra z Metz. Drużyna gospodarzy będzie zdecydowanym faworytem tej konfrontacji. Nicea aktualnie znajduję się na pozycji wicelidera Ligue 1, co nie jest dziełem przypadku. Gospodarze tydzień temu wyszarpali komplet punktów w starciu z Clermont w ostatnich fragmentach spotkania. Natomiast goście to czerwona latarnia ligi z 9 punktami. Metz kontynuuje serię trzech remisów z rzędu, ale o remis w tym starciu będzie bardzo ciężko.

W niedzielę duża porcja francuskiej piłki. Aż trzy spotkania będą transmitowane w ten dzień na kanałach sportowych. Już o godzinie 13 Saint-Etienne zmierzy się z liderem ligi – Paris Saint-Germain. Gospodarze na pewno nie będą faworytem tej rywalizacji, ponieważ znajduję się na przeciwnym biegunie w tabeli ligowej. Przedostatnia lokata na pewno nie była brana pod uwagę przed rozpoczęciem rozgrywek. Saint-Etienne jednak ostatnie dwie kolejki wygrało co poprawiło ich sytuację punktową. PSG tydzień temu mimo czerwonej kartki dla swojego bramkarza, bardzo pewnie wygrało 3:1 z Nantes. Cztery godziny później na Stade de la Mosson miejscowe Montpellier zmierzy się z Olympique Lyon. Obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli odpowiednio na 9 i 10 miejscu, a także zgromadziły taką samą ilość punktów, czyli 19. Jeśli spojrzymy na historię pojedynków między tymi drużynami, to okaże się, że trzy ostatnie mecze padały łupem dla gospodarzy z Montpellier. Na zakończenie piętnastej kolejki Olympique Marsylia podejmie u siebie Troyes. Marsylia tydzień temu mierzyła się z Lyonem, jednak tego spotkania nie udało się dokończyć z powodów bezpieczeństwa. Był to już drugi mecz w tym sezonie, który został przerwany z powodu zachowania kibiców i drugi w którym uczestniczył zespół z Marsylii. Gospodarze mimo, że mają jeden mecz zaległy to zgromadzili o 10 punktów więcej od Troyes. Goście w ostatniej kolejce grali w bardzo ważnym spotkaniu drużyn z dolnych rejonów tabeli z Saint-Etienne i niestety dla nich zaliczyli drugą przegraną z rzędu.

PIĄTEK – 26 LISTOPADA 2021

15:30 Magazyn LIGUE 1 PREVIEW SHOW 


20:55 Ligue 1 Uber Eats – 15. kolejka: RC LENS – ANGERS SCO 

SOBOTA – 27 LISTOPADA 2021

20:55 Ligue 1 Uber Eats – 15. kolejka: OGC NICE – FC METZ 

NIEDZIELA – 28 LISTOPADA 2021

12:55 Ligue 1 Uber Eats – 15. kolejka: AS SAINT-ETIENNE – PARIS SAINT-GERMAIN 


16:55 Ligue 1 Uber Eats – 15. kolejka: MONTPELLIER HSC – OLYMPIQUE LYON 


20:40 Ligue 1 Uber Eats – 15. kolejka: OLYMPIQUE MARSYLIA – TROYES AC 

About Łukasz Urbanowski