2. kolejka Ligi Mistrzów EHF w nc+ i Eleven

Polskie zespoły nie najlepiej rozpoczęły sezon Ligi Mistrzów. W 2. kolejce Orlen Wisła Płock i PGE Vive Kielce zmierzą się z mocnymi niemieckimi zespołami. Przed nami bardzo interesujące mecze.

Już w środę Orlen Wisła Płock zagra w Mannheim z Rhein Neckar Loewen. Mistrzowie Niemiec to niezwykle wymagający rywal. W pierwszej kolejce „Lwy” niespodziewanie zremisowały z Barceloną. Przed sezonem do niemieckiego zespołu przyszli Jerry Tollbring, Bogdan Radivojević, Momir Rnić i Kristian Bliznac. Ekipę wielokrotnego mistrza Niemiec osłabił m.in. kończący karierę Kim Ekdahl du Rietz. Rhein Neckar Loewen będzie drugim silnym rywalem z którym zmierzy się Wisła. Nafciarze przegrali u siebie z Vardarem Skopje 22:26. Do przerwy wicemistrzowie Polski przegrywali 4 bramkami, ale dali radę wyrównać. Niestety, w końcówce zwycięzcy ostatniej edycji okazali się lepsi.

PGE Vive Kielce rozpoczęło kolejną edycję Ligi Mistrzów od niespodziewanej porażki z Mieszkowem Brześć. Teraz każde punkty są na wagę złota. W podobnej sytuacji są szczypiorniści THW Kiel. Kilończycy wyraźnie przegrali z PSG. Mimo porażki w tym meczu dobrze zaprezentowało się kilku zawodników, w tym nowi Ole Ramhel, Miha Zarabec i Emil Frend Ofors. Szansą dla Vive jest to, że THW gra w tym sezonie dość słabo.

W Veszprem zagrają zespoły, które rozpoczęły tą edycję od zwycięstw. Telekom Veszprem pewnie wygrało z Celje Pivovarna Lasko, a Flensburg z problemami wygrało z duńskim Aalborgiem. O pierwsze zwycięstwo zagrają PPD Zagrzeb i Pick Szeged. Chorwaci zremisowali z Kristianstad, a Węgrzy przegrali z Nantes.

pasek2

ŚRODA – 20 WRZEŚNIA 2017

18:25 Liga Mistrzów Velux EHF – grupa A: RHEIN-NECKAR LOWEN – ORLEN WISŁA PŁOCK na żywo
CANAL+ Sport HD
Komentarz: Krzysztof Bandych – Iwona Niedźwiedź (z Mannheim)
Komentarz krajowy: Piotr Bugajny

SOBOTA – 23 WRZEŚNIA 2017

17:25 Liga Mistrzów Velux EHF – grupa B: TELEKOM VESZPREM – SG FLENSBURG-HANDEWITT na żywo


19:55 
Liga Mistrzów Velux EHF – grupa B: RK CELJE PIVOVARNA LASKO – MOL-PICK SZEGED na żywo

NIEDZIELA – 24 WRZEŚNIA 2017

18:00 Liga Mistrzów Velux EHF – grupa B: STUDIO na żywo
CANAL+ Sport HD

18:30 Liga Mistrzów Velux EHF – grupa B: PGE VIVE KIELCE – THW KIEL na żywo
CANAL+ Sport HDIpla
pasek2