2. kolejka PGNiG Superligi w TVP Sport

W drugiej kolejce PGNiG Superligi stacja TVP Sport pokaże dwa mecze męskiej ligi oraz jeden pojedynek żeńskich drużyn. PIĄTEK – 10 WRZEŚNIA W piątkowy popołudnie Piotrkowianin podejmie na własnej hali ekipę Stali Mielec. We wcześniejszej kolejce gospodarze pokonali u siebie […]

W drugiej kolejce PGNiG Superligi stacja TVP Sport pokaże dwa mecze męskiej ligi oraz jeden pojedynek żeńskich drużyn.

PIĄTEK – 10 WRZEŚNIA

W piątkowy popołudnie Piotrkowianin podejmie na własnej hali ekipę Stali Mielec. We wcześniejszej kolejce gospodarze pokonali u siebie 26-23 Wybrzeże Gdańsk. Mielczanie z pierwszego tegorocznego wyjazdu wrócili z opuszczonymi głowami po porażce 23-25 z Zagłębiem Lubin. W zeszłym sezonie w starciach Piotrkowianina ze Stalą Mielec nie brakowało emocji i bramek. W grudniu w regulaminowym czasie było 32-32 a w dogrywce lepsi okazali się Mielczanie, którzy zatriumfowali 35-36. Wiosną 35-29 wygrał już Piotrkowianin.

SOBOTA – 11 WRZEŚNIA

W sobotę o 17:30 dojdzie do pojedynku MMTS Kwidzyn – Pogoń Szczecin. Obie ekipy rozpoczęły sezon od porażek. Kwidzynianie ulegli 26-31 Wiśle Płock natomiast gracze ze Szczcina przegrali 20-34 z Vive Kielce. Tym razem możemy liczyć jednak na bardziej wyrównany pojedynek niż wcześniej wspomniane mecze z 1. kolejki. Ostatnie 10 bezpośrednich starć pomiędzy MMTS-em a Pogonią to 5 zwycięstw Kwidzynian i 5 triumfów Szczecinian. Rok temu dwa razy lepszymi okazywali się gracze Pogoni. Czy tym razem to MMTS przerwie tę serię i zwycięży z Pogonią?

NIEDZIELA – 12 WRZEŚNIA

O 10:30 wicemistrz Polski w żeńskim szczypiorniaku, czyli ekipa Kobierzyc podejmie na własnej hali Start Elbląg. Obie drużyny odniosły skromne zwycięstwa w pierwszej kolejce. Kobierzanki pokonały Piotrcovię 24-23 natomiast Start wygrał z PR Koszalin 25-24. Faworytkami tego starcia będą oczywiście gospodynie, jednak ekipa Startu na przestrzeni lat pokazywała, że potrafi urywać punkty Kobierzankom. Tak było np. w zeszłym sezonie. Wtedy na kobierzańskiej hali po dogrywce lepszymi okazały się właśnie piłkarski z Elbląga.

PIĄTEK – 10 WRZEŚNIA

17:05 PGNiG Superliga – 2. kolejka: PIOTRKOWIANIN PIOTRKÓW TRYBUNALSKI – SPR STAL MIELEC na żywo

Komentarz: Tomasz Jasina – Iwona Niedźwiedź

SOBOTA – 11 WRZEŚNIA

17:20 PGNiG Superliga – 2. kolejka: MMTS KWIDZYN – SANDRA SPA POGOŃ SZCZECIN na żywo

Komentarz: Hubert Malinowski – Michał Matysik (z Kwidzynia)
Reporter: Damian Pechmann

NIEDZIELA – 12 WRZEŚNIA

10:25 PGNiG Superliga – 2. kolejka: KPR GMINY KOBIERZYCE – EKS START ELBLĄG 


About Jakub Barabasz