3. i 4. kolejka LOTTO Superligi w Sportklubie

W kolejny weekend czekają nas dwie następne serie spotkań LOTTO Superligi. Wybrane mecze pokaże Sportklub. W piątek obejrzeć będziemy mogli spotkanie Dojlidy Białystok-Poltarex Pogoń Lębork. Goście w pierwszych dwóch spotkaniach wygrali zaledwie jeden mecz i zajmują ostatnie miejsce w tabeli. […]

W kolejny weekend czekają nas dwie następne serie spotkań LOTTO Superligi. Wybrane mecze pokaże Sportklub.

W piątek obejrzeć będziemy mogli spotkanie Dojlidy Białystok-Poltarex Pogoń Lębork. Goście w pierwszych dwóch spotkaniach wygrali zaledwie jeden mecz i zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Z kolei Dojlidy niespodziewanie przegrały 2:3 w Grudziądzu z Olimpią-Unią i plasują się na piątym miejscu w tabeli z czterema oczkami na koncie. Nie ulega jednak wątpliwości, że w piątkowym starciu to właśnie białostoczanie będą faworytami.

Czwarta kolejka rozpoczęła się de facto w środę – wówczas awansem rozegrano spotkanie Dekorglassu Działdowo z AZS-em AWFiS Balta Gdańsk. Dla obrońców tytułu była to inauguracja sezonu – pierwsze dwa mecze przełożyli na październik, czekając na powrót z igrzysk paraolimpijskich w Tokio Patryka Chojnowskiego. W niedzielę natomiast rozegrane zostanie spotkanie pomiędzy dwoma pozostałymi medalistami sezonu 2020/2021 – Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki i Sokołowem S.A. Jarosław. Bogoria do tej pory rozegrała tylko jeden mecz, pokonując w nim 3:1 zespół z Suchedniowa (w drugiej kolejce grodziszczanie mieli grać z Dekorglassem). Beniaminek zaskoczył w drugiej kolejce, odbierając punkt ekipie z Jarosławia.

Po dwóch seriach spotkań na czele tabeli z kompletem punktów znajduje się Energa Manekin Toruń, oczko straty mają Sokołów S.A. Jarosław, Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz i AZS AWFiS Balta Gdańsk. Na pierwsze punkty czekają Morliny Ostróda, Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów oraz Poltarex Pogoń Lębork.

PIĄTEK – 10 WRZEŚNIA 2021

18:00 LOTTO Superliga – 3. kolejka: DOJLIDY BIAŁYSTOK – POLTAREX POGOŃ LĘBORK na żywo

Komentarz: Radosław Gielo

NIEDZIELA – 12 WRZEŚNIA 2021

16:00 LOTTO Superliga – 4. kolejka: DARTOM BOGORIA GRODZISK MAZOWIECKI – SOKOŁÓW S.A. JAROSŁAW na żywo

Komentarz: Radosław Gielo

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.