2. kolejka PKO BP Ekstraklasy w Canal+ Sport i TVP Sport

Przed nami spotkania 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Będą to ostatnie mecze przed przerwą na mecze reprezentacji. Z tego względu piłkarze pograją od piątku do niedzieli. Wszystkie spotkania na antenie Canal+. Mecz Stali Mielec z Górnikiem Zabrze także w TVP […]

Przed nami spotkania 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Będą to ostatnie mecze przed przerwą na mecze reprezentacji. Z tego względu piłkarze pograją od piątku do niedzieli. Wszystkie spotkania na antenie Canal+. Mecz Stali Mielec z Górnikiem Zabrze także w TVP Sport.

Jako pierwsze wystąpią drużyny Zagłębia Lubin i Warty Poznań. Miedziowi ponownie zagrają przed własną publicznością. Zagłębie długo przegrywało z Lechem, ale w ostatnich dziesięciu minutach strzeliło dwie bramki i sezon zainaugurowało zwycięstwem 2:1. Warta w pierwszym meczu tego sezonu postawiła trudne warunki Lechii. Choć oddała więcej strzałów na bramkę, to przegrała 0:1.

W piątkowy wieczór mecz pomiędzy Stalą Mielec a Górnikiem Zabrze. Stal najlepiej spisała się z tegorocznych beniaminków w 1. serii gier, bo jako jedyna nie przegrała meczu. W Płocku zremisowała 1:1. Zabrzanie zostali pierwszym liderem PKO BP Ekstraklasy. Stało się to po efektownej wygranej Górnika 4:2 z Podbeskidziem. Hat-tricka zdobył Jesus Jimenez, który może zostać następcą Igora Angulo (Hiszpan odszedł do FC Goa z Indii).

Sobotę rozpoczniemy od meczu Lechii Gdańsk z Rakowem Częstochowa. Gospodarze wygrali w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą. Nie mieli też problemu w Pucharze Polski ze Stalą Stalowa Wola (wygrana 4:0). Raków rozpoczął kampanię od starcia z Legią, które przegrał 1:2. Piłkarze Marka Papszuna z lepszej strony pokazali się w PP, gdzie pokonali 3:0 Sandecję Nowy Sącz.

O 17:30 początek spotkania Wisła KrakówŚląsk Wrocław. Biała Gwiazda w poprzednim sezonie zajęła dopiero 13. miejsce. Teraz sytuacja w klubie nieco się poprawiła i chce powalczyć o coś więcej. Zwiastować może o tym remis w Białymstoku z Jagiellonią. Wrocławianie wygrali w 1. kolejce 2:0 z Piastem, jedną z bramek strzelił pozyskany z Zagłębia Sosnowiec Fabian Piasecki – aktualny król strzelców Fortuna 1. Ligi.

Na koniec sobotnich zmagań najciekawsze starcie. Legia Warszawa na Łazienkowskiej podejmie Jagiellonię Białystok. Legia już na II rundzie skończyła grę w Lidze Mistrzów, co oznacza przejście do Ligi Europy. Drużynie Aleksandara Vukovicia lepiej idzie na krajowym podwórku. W PP rozbili 6:1 I-ligowy GKS Bełchatów, a w Ekstraklasie pokonali na wyjeździe Raków 2:1. Duma Podlasia rozpoczęła od remisu z Wisłą Kraków. Białostocczanie będzie chcieli wykorzystać fakt, że grający na dwóch frontach mistrz Polski będzie rotował składem.

Niedzielę otwiera mecz brązowego medalisty z poprzedniego sezonu – Piasta Gliwice. Piłkarze Waldemara Fornalika zagrają z Pogonią Szczecin. Dla Piasta to pierwszy mecz u siebie w lidze. Przed tygodniem Piastunki przegrały ze Śląskiem 0:2. Pogoń zagra drugi mecz w delegacji, w 1. serii gier szczecinianie ulegli 1:2 Cracovii.

Podbeskidzie Bielsko-Biała spotka się z Cracovią. Górale szybko zostali sprowadzeni na ziemię przez Górnika, do przerwy było 0:3. Kamil Biliński strzelił dwie bramki, ale to nie wystarczyło i beniaminek wrócił z Zabrza na tarczy. Pasy rozpoczęły od zwycięstwa nad Pogonią 2:1. Zwycięzca Pucharu Polski uczestniczy także w eliminacjach do fazy grupowej Ligi Europy. Piłkarzy Michała Probierza czeka zatem intensywny okres.

Na koniec kolejki Lech Poznań kontra Wisła Płock. Wicemistrz w porównaniu do Cracovii i Piasta nie musiał wyjeżdżać z kraju, co powinno pomóc w przygotowaniu do niedzielnego meczu. Mikael Ishak strzelił pierwszą bramkę w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy, ale jego zespół przegrał z Zagłębiem Lubin 1:2. Rehabilitacja ma przyjść na własnym boisku. W meczu z Wisłą Lech będzie faworytem. Nafciarze zaczęli sezon od podziału punktów ze Stalą.