2. Runda Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów na żużlu w Eurosporcie 1

Drugie zawody w walce o tytuł Mistrza Świata Juniorów odbędą się w niemieckim Gustrow. Zawody na tym torze z pewnością dostarczą nam wielu emocji. Krótki, techniczny tor, który w tym roku gościł już rundę Indywidualnych Mistrzostw Europy (TAURON Speedway Euro Championship) […]

Drugie zawody w walce o tytuł Mistrza Świata Juniorów odbędą się w niemieckim Gustrow. Zawody na tym torze z pewnością dostarczą nam wielu emocji. Krótki, techniczny tor, który w tym roku gościł już rundę Indywidualnych Mistrzostw Europy (TAURON Speedway Euro Championship)

Już w pierwszym biegu dojdzie do starcia dwóch liderów cyklu, Gleba Chugunowa i Dominika Kubery. Oprócz Rosjanina i Polaka z pewnością o dobry wynik będą chcieli powalczyć zawodnicy, którzy świetnie znają miejscowy obiekt. A są nimi… Robert Lambert oraz Bartosz Smektała. Brytyjczyk wraca po ciężkiej kontuzji odniesionej w Toruniu podczas drugiej rundy TAURON SEC, ale na pewno będzie jednym z faworytów. Mistrz świata juniorów, Bartosz Smektała, pomimo zajęcia miejsca na podium w Lublinie, nie może być zadowolony ze swojej zdobyczy punktowej, dlatego znajomość toru w Güstrow będzie z pewnością dla niego wielkim atutem – wszak, stał już tutaj w tym roku na podium podczas TAURON SEC. Stały uczestnik cyklu, Dominik Moeser będzie chciał zatrzeć fatalne wspomnienia z Lublina, gdzie nie zdobył punktu. Dziką kartę otrzymał zaś Michael Haertel, który startował już w cyklu U21 w 2017 – również z dziką kartą i także w Güstrow. Wywalczył wówczas 4 punkty w 5 startach. Rezerwowymi będą Lukas Baumann oraz Leon Arnheim.

SOBOTA – 14 WRZEŚNIA 2019

18:30 Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów – 2 turniej w Güstrow: ZAWODY na żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player

About Mateusz Bartkowiak