24. kolejka 2. Bundesligi w Eleven Sports

Czas na dwudziestą czwartą serię spotkań na zapleczu niemieckiej Bundesligi. Tym razem stacja Eleven Sports, pokaże na swoich antenach trzy spotkania. Tradycyjnie już, inauguracja nastąpi o 18:30 w piątek. Weekend  z 2. Bundesligą w Eleven Sports zakończy poniedziałkowe starcie w Hamburgu. […]

Czas na dwudziestą czwartą serię spotkań na zapleczu niemieckiej Bundesligi. Tym razem stacja Eleven Sports, pokaże na swoich antenach trzy spotkania. Tradycyjnie już, inauguracja nastąpi o 18:30 w piątek. Weekend  z 2. Bundesligą w Eleven Sports zakończy poniedziałkowe starcie w Hamburgu.

Spotkaniem inaugurującym 24. kolejkę będzie starcie drużyny ze strefy spadkowej, Würzburger Kickers kontra 1. FC Heidenheim. Gospodarze w poprzedniej serii spotkań zaliczyli szesnastą porażkę w sezonie, przegrywając 3-0 z VfL Bochum. Heidenheim przystąpi do piątkowego starcia w znacznie lepszych humorach po wygranej z Fortuną. Goście są niepokonani od czterech spotkań. Imponuje też forma strzelecka, w ostatnich pięciu meczach, trafiali do siatki przynajmniej dwa razy.

Wspomniane wcześniej VfL Bochum, które zajmuje pierwsze miejsce, zmierzy się na wyjeździe z trzecim w tabeli SpVgg Greuther Fürth. Te spotkanie obok starcia w Hamburgu określane jest jako hit tej kolejki. Gospodarze będą chcieli kontynuować serię kolejnych trzech zwycięstw na własnym terenie, co więcej „Koniczyny” są niepokonane w lidze od ośmiu spotkań. VfL Bochum jedzie z nastawieniem, aby utrzymać pozycję lidera.

Hamburger SV – Holstein Kiel to kolejny mecz drużyn z czołowej czwórki tabeli 2. Bundesligi. Gospodarze dwa ostatnie rozegrali na wyjeździe, przegrywając te potyczki. U siebie jednak prezentują się bardzo dobrze, są niepokonani w pięciu ostatnich spotkaniach. Holstein Kiel to najlepsza defensywa na zapleczu Bundesligi, rywale trafiali do bramki tylko 21 razy. Tydzień temu kibice oglądali skromne zwycięstwo 1-0 nad Erzgebirge Aue.

PIĄTEK – 5 MARCA 2021

18:25 2. Bundesliga – 24. kolejka: WÜRZBURGER KICKERS – 1. FC HEIDENHEIM 
Ipla
Komentarz:

SOBOTA – 6 MARCA 2021

12:55 2. Bundesliga – 24. kolejka: SPVGG GREUTHER FÜRTH – VFL BOCHUM na żywo
Ipla

Komentarz: 

PONIEDZIAŁEK – 8 MARCA 2021

20:25 2. Bundesliga – 24. kolejka: HAMBURGER SV – HOLSTEIN KIEL na żywo
Ipla

 

 

About Michał Dąbrowski

Piszę o sporcie, bo lubię.