Inauguracja Global Champions Tour w Eurosporcie 2

Inauguracja sezonu 2021 cyklu Global Champions Tour odbędzie się w Dosze w tym tygodniu. Konkurs Grand Prix obejrzeć będzie można na żywo w Eurosporcie 2. Impreza w stolicy Kataru zagrożona była nie tylko przez pandemię koronawirusa, ale też wybuch epidemii […]

Inauguracja sezonu 2021 cyklu Global Champions Tour odbędzie się w Dosze w tym tygodniu. Konkurs Grand Prix obejrzeć będzie można na żywo w Eurosporcie 2.

Impreza w stolicy Kataru zagrożona była nie tylko przez pandemię koronawirusa, ale też wybuch epidemii herpeswirusa koni (EHV-1), która spowodowała odwołanie zawodów jeździeckich w 10 krajach, w tym w Polsce (włącznie z zaplanowaną na przyszły tydzień krakowską Cavaliadą). Ostatecznie po konsultacjach z FEI organizatorzy zawodów w Dosze doszli do wniosku, że zagrożenie nie obejmuje inauguracji Global Champions Tour.

Rywalizacja rozpocznie się już w czwartek od Global Champions League, siostrzanej serii drużynowej, w której startuje dwoje Polaków – Natalia Czernik w Hamburg Gigants oraz Andrzej Opłatek, który jako młodzieżowiec (U25) bronić będzie barw Miami Celtics. Już w Dosze będziemy oglądać naszego zawodnika na Conthinderze, choć w rywalizacji drużynowej „Koniczyny” reprezentować będą Johnny Pals i Maurice Tebbel.

Na liście uczestników pierwszych zawodów GCT są tak utytułowani jeźdźcy jak mistrz olimpijski z Pekinu Eric Lamaze, poprzedni triumfatorzy serii, Marcus Ehning, Edwina Tops-Alexander, Scott Brash czy inne gwiazdy skoków przez przeszkody, m.in. Pénélope Leprevost, Simon Delestre, Gregory Wathlete,  Oliver Philippaerts czy Peder Fredricson, który jako numer cztery światowego rankingu jest najwyżej sklasyfikowanym w nim uczestnikiem zmagań w Dosze. Nie zabraknie też jednej z najbardziej kojarzących się amazonek „z wyższych sfer” – Athina Onassis, wnuczka i jedyna żyjąca dziedziczka słynnego greckiego przedsiębiorcy, Arystotelesa Onassisa, jest jedną z „twarzy” serii Global Champions Tour.

SOBOTA – 6 MARCA 2021

17:00 Global Champions Tour, Doha, Katar: KONKURS GRAND PRIX

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.