Zaległe spotkanie 23. kolejki PKO Ekstraklasy w Canal+ Sport

Przeszło miesiąc później zostanie rozegrany zaległy mecz z 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy między drużynami Stali Mielec i Rakowa Częstochowa. W środę 5 maja Stal podejmie w Mielcu zdobywcę Fortuna Pucharu Polski. To będzie trudny mecz dla Stali, która nadal […]

Przeszło miesiąc później zostanie rozegrany zaległy mecz z 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy między drużynami Stali Mielec i Rakowa Częstochowa. W środę 5 maja Stal podejmie w Mielcu zdobywcę Fortuna Pucharu Polski. To będzie trudny mecz dla Stali, która nadal walczy o utrzymanie się w Ekstraklasie, a Raków jedynie o to czy będzie wiceliderem Ekstraklasy.

W niedzielę 2 maja Raków Częstochowa zdobył Puchar Polski. Zespół Papszuna pokonał w finale 2:1 Arkę Gdynia, a gole dla zespołu z Częstochowy strzelili Ivi Lopez i David Tijanić. Finał miał emocjonujący przebieg, bo to zespół z Gdyni zaliczył pierwsze trafienie w 57. minucie, kiedy do siatki piłkę skierował Mateusz Żebrowski. Bramka wyrównująca i zwycięska przyszły dopiero w ostatnich 10 minutach. Drużyna z Mielca w końcową część sezonu ligowego weszła z nowym trenerem. Debiut Włodzimierza Gąsiora nie był jednak udany, gdyż Stal Mielec poległa 0:2 z Zagłębiem Lubin. W meczu z Rakowem Stal Mielec jest skazywana na porażkę, ale Raków jest już zadowolony i być może odpuści ten mecz, choćby na remis, który da Stali 4 punkty przewagi nad ostatnim Podbeskidziem. Stal czeka jeszcze mecz u siebie z Legią Warszawa (mistrzem, który nie gra już o nic), a na koniec na wyjeździe z Śląskiem Wrocław. Podbeskidzie przegrało mecz z Piastem Gliwice, który walczy o puchary, a czeka ten zespół mecz u siebie o życie z Wisłą Płock oraz z Legią w Warszawie na sam koniec rozgrywek.

ŚRODA – 5 MAJA 2021

18:40 PKO Ekstraklasa – 27. kolejka: WSTĘP DO MECZU 
CANAL+ Sport HD


19:00 PKO Ekstraklasa – 23. kolejka: STAL MIELEC – RAKÓW CZĘSTOCHOWA 
CANAL+ Sport HD

About Mateusz Bartkowiak