27. Zimowa Uniwersjada – Strbskie Pleso/Granada 2015 – 12. dzień

Rozgrywki w turniejach hokejowych i curlingowych na Uniwersjadzie w Granadzie nabierają tempa. Drużyny, które chcą liczyć się w walce o medale, nie mogą sobie już pozwolić na wpadkę. Na kolejne przekładanie zmagań snowboardzistów i alpejczyków nie będą chcieli pozwolić organizatorzy, stąd […]

Rozgrywki w turniejach hokejowych i curlingowych na Uniwersjadzie w Granadzie nabierają tempa. Drużyny, które chcą liczyć się w walce o medale, nie mogą sobie już pozwolić na wpadkę. Na kolejne przekładanie zmagań snowboardzistów i alpejczyków nie będą chcieli pozwolić organizatorzy, stąd też być może wreszcie poznamy medalistów w halfpipe’ie, a także będziemy mocno ściskać kciuki za nasze panie w superkombinacji. Ciekawych wydarzeń na pewno nie zabraknie. Na naszą relację zapraszamy już od 9 rano!

RELACJĘ PROSIMY ODŚWIEŻAĆ RĘCZNIE!

9:02 – Curling – Przed nami kolejny dzień zmagań w Granadzie. Na początek czwartą kolejkę spotkań rozegrają curlerki. Na lodzie mecze Hiszpania-Wielka Brytania, Kanada-Szwecja, Norwegia-Szwajcaria, Korea Południowa-USA oraz Rosja-Japonia.

9:49 – Curling – Pierwsze „oczko” zdobywają Amerykanki, Szwajcarki i Kanadyjki powiększają swoją przewagę o punkt, Rosjanki o dwa, a Brytyjki wychodzą na dwupunktowe prowadzenie.

10:02 – Curling – Po czterech partiach Brytyjki prowadzą z Hiszpankami 6:2, Kanadyjki ze Szwedkami 3:2, Szwajcarki z Norweżkami 5:0, Koreanki z Amerykankami 3:1 i Rosjanki z Japonkami 8:1.

10:36 – Curling – Amerykanki po sześciu partiach poddają mecz przy stanie 1:7. Po punkcie zdobyły w szóstym endzie Szwedki, Norweżki i Rosjanki, a trzy „oczka” trafiły na konto Brytyjek.

10:55 – Narciarstwo alpejskie – Maria Bedareva poniżej oczekiwań, tragiczny przejazd Danieli Kamienickiej… Wciąż prowadzi Karolina Chrapek, za nią trzy Rosjanki.

11:04 – Snowboard – Rozpoczęły się kwalifikacje kobiet w halfpipe’ie, w których mamy aż cztery nasze reprezentantki. Dwie z nich swoje próby mają już za sobą. Rywalizację świetnie otworzyła Katarzyna Rusin, która uzyskała wynik 78.00 pkt. Nieudany przejazd Marzeny Zając został natomiast oceniony na 28.75 pkt.

11:17 – Curling – Norweżki odrabiają dwa punkty straty i przegrywają przed ostatnią partią jednym punktem.

11:33 – Curling – Szwajcarki ostatecznie pokonują Norweżki 7:5 – to pierwsze zwycięstwo dla jednej drużyny i pierwsza porażka dla drugiej.

11:40 – Snowboard – Pozostałe Polki nie poprawiły się w drugim przejeździe, ale to nie przeszkodziło Katarzynie Rusin w awansie do finału z drugiej lokaty! Lepsza od naszej snowboardzistki okazała się tylko aktualna mistrzyni świata, Cai Xuetong! Do najlepszej szóstki szczęśliwie dostała się również Queralt Castellet – z ostatniej pozycji dającej awans (64.50 pkt w drugiej próbie). Pozostałe Polki: Klementyna Kołodziej dziewiąta, Anna Moskal jedenasta i Marzena Zając dwunasta.

12:45 – Snowboard – Rozpoczynamy finał halfpipe’u pań. Na starcie dwie Chinki, dwie Szwajcarki, Hiszpanka i Polka! Katarzyna Rusin zakwalifikowała się do rywalizacji o medale z drugim rezultatem.

12:57 – Snowboard – Nieudana pierwsza próba Katarzyny Rusin. Polka nie kończy swojego przejazdu i otrzymuje od sędziów tylko 28.25 pkt, co oznacza, że jest w tym momencie ostatnia.

13:03 – Snowboard – Cai Xuetong od razu narzuca rywalkom swoje warunki. Mistrzyni świata uzyskuje notę 82.50 pkt i prowadzi po pierwszym przejeździe. Katarzyna Rusin jest szósta i ma jeszcze jedną szansę na pokazanie swoich możliwości. Trzymamy kciuki!

13:36 – Hokej na lodzie – Rozpoczęła się rywalizacja hokeistów w grupie B. Szwecja gra ze słabiutką Koreą i Skandynawowie już po 3 minutach i 30 sekundach obejmują prowadzenie.

13:48 – Hokej na lodzie – Szwedzi podwyższają prowadzenie i po golu Niklasa Gronskoga mają już nad Koreańczykami dwie bramki przewagi.

14:18 – Curling – Ruszyła jedyna dziś sesja spotkań panów. W pierwszym endzie 0:0 w meczach Czechy-Norwegia i Japonia-USA, punkt zdobyli grający z Hiszpanami Szwedzi, a po dwa Rosjanie, którzy grają z Brytyjczykami, i Kanadyjczycy, którzy grają ze Szwajcarami.

14:26 – Hokej na lodzie – Drugą tercję świetnie otwiera Sungjjn Lee, który zdobywa bramkę kontaktową. Korea Południowa przegrywa ze Szwecją już tylko 1:2!

14:33 – Hokej na lodzie – Sangwon Yoon trafia na 2:2! Zapowiada się zatem pasjonująca walka o 3. miejsce w grupie.

15:13 – Hokej na lodzie – Niesamowicie dynamicznie rozpoczęła się trzecia tercja! Bramkę dla Szwedów zdobył Saldeen, ale Skandynawowie tylko… 15 sekund cieszyli się z prowadzenia. Natychmiast odpowiedział bowiem Lee.

15:15 – Hokej na lodzie – Sean Ohn wyprowadza Koreę Południową na prowadzenie! Cóż za fantastyczny pojedynek!

15:20 – Hokej na lodzie – Co się dzieje? Daniel Andersson trafia na 4:4! Niesamowity mecz!

16:00 – Hokej na lodzie – Wspaniały pojedynek pomiędzy Szwecją a Koreą Południową zakończył się dopiero po rzutach karnych. Lepiej egzekwowali je Europejczycy odnosząc pierwsze zwycięstwo w turnieju. Koreańczycy jeszcze bez zwycięstwa.

17:55 – Hokej na lodzie – Trwają kolejne dwa spotkania w hokeju na lodzie. Ciekawie zapowiada się pojedynek Rosji z Kanadą. Po pierwszej tercji Sborna prowadziła 2:0, ale Kanajczycy zdołali już wyrównać stan rywalizacji. U kobiet natomiast Japonia prowadzi 1:0 z USA.

18:11 – Hokej a lodzie – Egor Krivchenko zdobywa bardzo ważną bramkę, dzięki której Rosja wychodzi na prowadzenie w połowie 2. tercji!

18:21 – Hokej na lodzie – Jesse Craige wyrównuje stan rywalizacji. Kanadyjczyk trafia na 3:3!

18:44 – Hokej na lodzie – Na razie bez zmian. Japonki prowadzą wciąż z Amerykankami 1:0, a Kanadyjczycy remisują z Rosjanami 3:3. Czas na trzecie tercje obu spotkań.

18:50 – Hokej na lodzie – Strzelają Kanadyjczycy na 4:3 z Rosją. Tymczasem Amerykanki wyrównują stan rywalizacji z Japonkami.

18:55 – Hokej na lodzie – Jordan Rowley na 5:3! Kanadyjczycy coraz pewniejsi zwycięstwa.

19:03 – Hokej na lodzie – Trafia Sena Suzuki w ostatnich minutach! Czyżby to był gol na wagę zwycięstwa Japonii?

19:04 – Hokej na lodzie – I Moeko Fujimoto dobija rywalki. Pozostała minuta – 3:1 Japonki prowadzą z USA.

19:12 – Hokej na lodzie – Jeszcze Runa Muritaku dołożyła swoje. Kończy się pojedynek pań. Japonki lepsze od Amerykanek! 4:1!

19:26 – Hokej na lodzie – Kończy się także mecz panów, w którym Kanadyjczycy okazali się lepsi od Rosjan, wygrywając 5:3.

20:31 – Hokej na lodzie – Rozpoczęły się ostatnie dziś mecze turnieju hokeistów i hokeistek. Kazachowie grają z USA, a Hiszpanki z Chinkami.

20:44 – Hokej na lodzie – 8. minuta i Amerykanie prowadzą 1:0. Bramkę zdobywa Luke Hammon.

20:46 – Hokej na lodzie – W połowie pierwszej tercji Chinki prowadzą natomiast z Hiszpankami 2:0.

21:00 – Hokej na lodzie – Koniec pierwszej tercji. Chinki zgodnie z przewidywaniami prowadzą z Hiszpankami 3:0.

21:05 – Hokej na lodzie – Po pierwszych dwudziestu minutach ostatniego dziś meczu turnieju panów Amerykanie wygrywają natomiast z Kazachstanem 1:0.

21:46 – Hokej na lodzie – Koniec drugiej tercji. Chinki miażdżą Hiszpanki 9:0.

21:51 – Hokej na lodzie – Znacznie więcej emocji u panów. Amerykanie prowadzą jak na razie z Kazachstanem 2:1. Zapowiada się arcyciekawa trzecia tercja!

22:22 – Hokej na lodzie – U panów wynik bez zmian, u pań Chinki dokładają kolejne trzy bramki i prowadzą już 12:0.

22:45 – Hokej na lodzie – Chinki pokonują Hiszpanki 12:0, Amerykanie po rzutach karnych zwyciężają ostatecznie 3:2 Kazachstan.

23:41 – Na dziś to wszystko. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na jutro. Bądźcie z nami!