31. kolejka ligi NOS w Eleven Sports. Hitem „O Clássico”

W nadchodzący weekend na antenie Eleven Sports 3 kolejny raz zobaczymy najlepszą portugalską piłkę. Trzydziesta pierwsza seria spotkań zapowiadają się interesująco. Tradycyjnie, zostaną wyemitowane mecze drużyn z „wielkiej trójki”. Absolutnym hitem tej kolejki będzie pojedynek SL Benfica – FC Porto […]

W nadchodzący weekend na antenie Eleven Sports 3 kolejny raz zobaczymy najlepszą portugalską piłkę. Trzydziesta pierwsza seria spotkań zapowiadają się interesująco. Tradycyjnie, zostaną wyemitowane mecze drużyn z „wielkiej trójki”. Absolutnym hitem tej kolejki będzie pojedynek SL Benfica – FC Porto

We wtorek Eleven Sports 1 wyemituje dwa spotkania. Najpierw o 19:55 w Bradze, tamtejszy Sporting podejmie u siebie Paços de Ferreira. Goście, choć nie potrafią wygrać na obcym terenie od sześciu spotkań, plasują się na wysokiej, piątej pozycji w tabeli, dającej prawo udziału w europejskich pucharach. Oczko wyżej jest Braga, która przystąpi do tego meczu po dwóch kolejnych porażkach. W styczniu górą 2-0 byli „Auri-Verdes”.

Od razu po zakończeniu tego starcia, do gry wkroczy lider rozgrywek. Sporting CP tym razem rozegra mecz wyjazdowy z Rio Ave. Na cztery kolejki przed końcem, niepokonana drużyna z Lizbony ma sześć punktów przewagi nad drugim FC Porto, „Zielono-Biali” nie mogą być jeszcze pewni mistrzostwa. Rio Ave znajduje się w dolnej części tabeli i walczy o utrzymanie w lidze. Każdy punkt zdobyty w ostatnich kolejkach, zwłaszcza z takim rywalem będzie bardzo cenny.

Wydarzeniem kolejki będzie jednak czwartkowe starcie w Lizbonie. „O Clássico”, bo tak nazywa się pojedynki tych drużyn w Portugalii to starcie Benfiki z FC Porto. Teoretycznie, obydwie drużyny mają jeszcze szansę na mistrzostwo. Mecz na pewno będzie pełen walki i determinacji. FC Porto jest niepokonane od 24 spotkań, z kolei Benfica ma za sobą serię trzech kolejnych zwycięstw. Początek transmisji z hitu już o 19:25.

ŚRODA – 5 MAJA 2021 

19:55 Liga NOS – 31. kolejka: SPORTING BRAGA – PACOS DE FERREIRA 
Ipla

22:10 Liga NOS – 31. kolejka: RIO AVE – SPORTING CP 
Ipla

CZWARTEK – 6 MAJA 2021

19:25 Liga NOS – 31. kolejka: SL BENFICA – FC PORTO 
Ipla

 

About Michał Dąbrowski

Piszę o sporcie, bo lubię.