Finały TAURON 1. Ligi siatkarzy w Polsacie Sport News i na IPLI

Trwa finałowa faza spotkań w TAURON 1. Lidze siatkarzy. Kolejne mecze o 3. miejsce na zapleczu PlusLigi oraz dalszy ciąg rywalizacji o złote medale w tym tygodniu. Transmisje na antenie Polsatu Sport News oraz w Internecie na IPLA.TV. O brąz […]

Trwa finałowa faza spotkań w TAURON 1. Lidze siatkarzy. Kolejne mecze o 3. miejsce na zapleczu PlusLigi oraz dalszy ciąg rywalizacji o złote medale w tym tygodniu. Transmisje na antenie Polsatu Sport News oraz w Internecie na IPLA.TV.

O brąz TAURON 1. Ligi rywalizują BKS Visła Bydgoszcz i eWinner Gwardia Wrocław. W meczach do trzech zwycięstw jest remis 1:1. Najpierw w Hali Łuczniczka gospodarze wygrali 3:0. Gwardziści ogólny stan rywalizacji wyrównali zwycięstwem 3:1 u siebie w minioną niedzielę.

Następne starcie ze spotkań tej serii odbędzie się w Bydgoszczy w najbliższy czwartek, 6 maja o 17:30. Wiemy już, że w tej parze potrzebna będzie także konfrontacja numer 4. Ta planowana jest na niedzielę, 9 maja na godzinę 18:00, a jej przewidziane miejsce to obiekt przy wrocławskim Placu Solnym.

Także czwartek – o 20:30 – odbędzie się trzeci mecz o mistrzostwo TAURON 1. Ligi pomiędzy LUK Politechniką Lublin BBTS-em Bielsko-Biała. Jeżeli gospodarze zatriumfują po raz trzeci, będzie to ostatnie spotkanie finału na zapleczu PlusLigi.

Poprzednie rywalizacje lublinianie wygrywali bez straty seta u siebie oraz po tie-breaku na wyjeździe. Jeżeli w czwartkowy wieczór przypieczętują ligową victorię i spełnią wymagania licencyjne, na co na razie wszystko wskazuje, to zajmą miejsce MKS-u Będzin w najwyżej klasie rozgrywkowej w siatkówce mężczyzn w kraju.

CZWARTEK – 6 MAJA 2021

17:30 TAURON 1. Liga – mecz o 3. miejsce: BKS VISŁA BYDGOSZCZ – EWINNER GWARDIA WROCŁAW

20:30 TAURON 1. Liga – finał: LUK POLITECHNIKA LUBLIN – BBTS BIELSKO-BIAŁA 

NIEDZIELA – 9 MAJA 2021

18:00 TAURON 1. Liga – mecz o 3. miejsce: EWINNER GWARDIA WROCŁAW – BKS VISŁA BYDGOSZCZ 

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.