Mecze rewanżowe 1/2 finału Ligi Europy UEFA w Polsacie Sport Premium

Czas na rewanże w półfinałach UEFA Europa League. Transmisje w najbliższy czwartek, 6 maja od 20:50 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2. Pierwsze mecze 1/2 finału Ligi Europy UEFA wyglądały zgoła odmiennie. Manchester United nie dał większych […]

Czas na rewanże w półfinałach UEFA Europa League. Transmisje w najbliższy czwartek, 6 maja od 20:50 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2.

Pierwsze mecze 1/2 finału Ligi Europy UEFA wyglądały zgoła odmiennie. Manchester United nie dał większych szans AS Romie, zwyciężając aż 6:2, mimo że przegrywał 1:2. Od 33 minuty meczu na Old Trafford gole strzelały już jednak tylko „Czerwone Diabły”. To oni są więc już więcej niż jedną nogą w finale rozgrywek. Rewanż na Stadionie Olimpijskim w Rzymie wydaje się być dla nich tylko formalnością.

Inaczej sytuacja wygląda w drugiej parze półfinałowej Ligi Europy. W niej na Emirates Stadium w północnym Londynie zmierzą się po raz drugi Arsenal Villarreal. Tydzień temu pierwszy mecz stosunkiem 2:1 wygrali Hiszpanie. „Kanonierzy” zdołali jednak na wyjeździe strzelić kontaktową bramkę, grając przez ponad pół godziny w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Daniego Ceballosa, więc u siebie na pewno nie będą na z góry straconej pozycji. To spotkanie natomiast zapowiada się o tyle interesująco, że nie wiadomo, czy zarówno jedni, jak i drudzy w swoich rodzimych ligach wywalczą awans do europejskich pucharów w tym sezonie. Mogą zaś stanąć przed szansą wzniesienia Pucharu UEFA.

Finał Ligi Europy odbędzie się w środę, 26 maja w Gdańsku. Europejska Federacja Piłkarska ogłosiła, że na obiekt – zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego – wejść będzie mogło 9,5 tysiąca kibiców. Fani obu finalistów dostaną po 2 tysiące wejściówek. Tyle samo będzie do zakupu publicznego w cenie 40-130 euro. Reszta miejsc przypadnie zaproszonym przez organizatorów.

CZWARTEK – 6 MAJA 2021

19:00 Liga Europy UEFA: STUDIO 

20:50 Liga Europy UEFA – 1/2 finału: AS ROMA – MANCHESTER UNITED 


20:50 Liga Europy UEFA – 1/2 finału: ARSENAL FC – VILLARREAL CF

22:50 Liga Europy UEFA: STUDIO 


About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.