33. kolejka Eredivisie na antenach Polsatu

Czas na ostateczne rozstrzygnięcia w holenderskiej ekstraklasie. W ciągu dwóch najbliższych kolejek znane będą wszystkie końcowe rozstrzygnięcia. W niedzielę na antenach Polsatu zaplanowano trzy transmisje, jedną „na żywo”. W niedzielę mistrzem Holandii może zostać Feyenoord Rotterdam. Aby tak się stało, […]

Czas na ostateczne rozstrzygnięcia w holenderskiej ekstraklasie. W ciągu dwóch najbliższych kolejek znane będą wszystkie końcowe rozstrzygnięcia. W niedzielę na antenach Polsatu zaplanowano trzy transmisje, jedną „na żywo”.

W niedzielę mistrzem Holandii może zostać Feyenoord Rotterdam. Aby tak się stało, bez względu na wynik meczu Ajaxu, drużyna z portowego miasta musi wygrać swoje spotkanie. Nie brzmi to jakoś szczególnie trudno, zwłaszcza że podopieczni Giovanniego van Bronckhorsta w niedziele zagrają na stadionie 13. Excelsioru, który w tym sezonie już o nic nie gra.

Na cud w tym spotkaniu liczy Ajax. Podopieczni Petera Bosza, którzy wykonali ogromny krok ku finałowi Ligi Europy wygrywając 4:1 z Lyonem, mają przed sobą arcyproste zadanie. Na Amesterdam Arena przyjedzie ostatni w tabeli Go Ahead Eagles, który w niedzielę może ostatecznie pożegnać się z Eredivisie.

Chrapkę na dogonienie Ajaxu ma ciągle trzecie PSV. Drużyna Philippa Cocu czeka najtrudniejsze zadanie z grona gigantów. Ekipa ze stadionu Philipsa zagra na wyjeździe z 10. Groningen.

NIEDZIELA– 7 MAJA 2017

14:25 Eredivisie – 33. kolejka: EXCELSIOR – FEYENOORD na żywo
Ipla
Komentarz: Tomasz Włodarczyk

16:40 
Eredivisie – 33. kolejka: AFC AJAX – GO AHEAD EAGLES premiera.200
Polsat Sport Extra HDIpla
Komentarz: Piotr Przybysz

18:50 
Eredivisie – 33. kolejka: FC GRONINGEN – PSV EINDHOVEN premiera.200
Polsat Sport Extra HDIpla
Komentarz: Szymon Rojek

About Mariusz Kus