Czy Juventus przypieczętuje mistrzostwo meczem derbowym?

W sobotę i niedzielę rozegrana zostanie 35. kolejka Serie A. Na szczególną uwagę zasługują dwa spotkania: derby Turynu na stadionie Juventusu oraz starcie AC Milan z AS Romą. W niedzielny wieczór Juventus może po raz piąty z rzędu zostać mistrzem […]

W sobotę i niedzielę rozegrana zostanie 35. kolejka Serie A. Na szczególną uwagę zasługują dwa spotkania: derby Turynu na stadionie Juventusu oraz starcie AC Milan z AS Romą.

W niedzielny wieczór Juventus może po raz piąty z rzędu zostać mistrzem Włoch. Aby tak się stało muszą zostać spełnione dwa warunki: zdobycz punktowa w spotkaniu derbowym oraz osiągnięcie gorszego wyniku niż Juve przez AS Romę. Innymi słowy: jeśli w sobotę wygra Juventus, remis lub przegrana rzymian da im kolejny ligowy tryumf. Zdobycie mistrzostwa, i to jeszcze po spotkaniu derbowym, byłoby z pewnością zwieńczeniem świetnego tygodnia ekipy z Turynu, która wczoraj przybliżyła się do finału Ligi Mistrzów zwycięstwem nad AS Monaco.

Przed sobotnimi derbami zostanie rozegrane jeszcze jedno spotkanie, które może zaciekawić polskich widzów. Do Neapolu przyjedzie ekipa Cagliari. W barwach gospodarzy można oczekiwać występów, choć raczej nie w pełnym wymiarze czasowym, Arkadiusza Milika oraz Piotra Zielińskiego. Z kolei w drużynie gości w ostatnich tygodniach swoje szanse dostaje Bartosz Salamon.

We wczesne niedzielne popołudnie swoją przewagę nad rywalami o 6. miejsce spróbuje utrzymać, a może i powiększyć, ekipa Atalanty Bergamo. Drużyna z Lombardii zmierzy z Udinese, które w tym sezonie gra już tylko o jak najwyższą pozycję na koniec sezonu.

Na godzinę 14:55 zaplanowano dwie inne transmisje. 4. w tabeli Lazio (praktycznie bez szans na miejsce na podium) zagra z „polską” Sampdorią Genua, gdzie występują Karol Linetty oraz Bartosz Bereszyński. Z kolei Inter Mediolan będzie próbował podtrzymać swoje szanse na europejskie puchary meczem z Genoą.

35. kolejkę zamknie wspominany na wstępie mecz Milanu z Romą. Gospodarze mają ciągle nadzieje na 7. miejsce, które powinno zapewnić im grę w Lidze Europy w kolejnym sezonie. Ambicje gospodarzy są oczywiście znane: utrzymać drugą pozycję za plecami Juventusu. Bo pociąg z napisem „mistrzostwo Włoch” odjechał im już zbyt daleko, a w niedzielny wieczór może już definitywnie zniknąć z horyzontu.

SOBOTA– 6 MAJA 2017

17:55 Serie A – 35. kolejka: SSC NAPOLI – CAGLIARI CALCIO na żywo
Ipla

20:40 
Serie A – 35. kolejka: JUVENTUS FC – TORINO FC na żywo
Ipla

NIEDZIELA –  7 MAJA 2017

12:25 Serie A – 35. kolejka: UDINESE CALCIO – ATALANTA BC na żywo
Ipla

14:30
Serie A: STUDIO na żywo
Ipla

14:55 Serie A – 35. kolejka: SS LAZIO – UC SAMPDORIA na żywo
Ipla

14:55
Serie A – 35. kolejka: GENOA CFC – INTER MEDIOLAN na żywo
Ipla

17:00
Serie A: STUDIO na żywo
Ipla

20:00
Serie A: STUDIO na żywo
Ipla

20:40 
Serie A – 35. kolejka: AC MILAN – AS ROMA na żywo
Ipla

About Mariusz Kus