33. kolejka w 1. i 2. lidze polskiej na Polsat Sport i TVP 3

W najbliższy weekend zostanie rozegrana 33. kolejka w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi i 2. Ligi. Polsat Sport pokaże dwa spotkania z udziałem drużyn walczących o utrzymanie, a na TVP 3 zobaczymy mecz klubów, które jeszcze niedawno występowały w Ekstraklasie. Sobotnie […]

W najbliższy weekend zostanie rozegrana 33. kolejka w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi i 2. Ligi. Polsat Sport pokaże dwa spotkania z udziałem drużyn walczących o utrzymanie, a na TVP 3 zobaczymy mecz klubów, które jeszcze niedawno występowały w Ekstraklasie.

Sobotnie zmagania rozpoczną ekipy Warty Poznań i GKS-u Katowice. Beniaminek z Poznania w poprzedniej kolejce zremisował z Chrobrym Głogów 1:1 i zapewnił sobie utrzymanie w 1. Lidze. Będzie to ostatni mecz Zielonych w tym sezonie przed własną publicznością. Piłkarze Dariusza Dudka pilnie potrzebują punktów. Klub z Katowic jest na 15. miejscu w lidze z 34 punktami na koncie. Katowiczanie tydzień temu przegrali 0:2 ze Stalą Mielec. Na wyjazdach ostatnio radzą sobie jednak bardzo dobrze. W pięciu ostatnich spotkaniach GieKSa zdobyła aż 13 punktów.W drugim meczu Bytovia Bytów podejmie Chrobrego Głogów. Gospodarze są na 16. pozycji, pierwszej oznaczającej spadek z 1. Ligi. Do bezpiecznej strefy bytowianie tracą jeden punkt. W nieco lepszej sytuacja jest zespół przyjezdnych. Chrobry ma 37 oczek i jeśli w starciu z Bytovią uda się chociaż zremisować to Pomarańczowi na kolejkę przed końcem sezonu będą pewni utrzymania.

O ile w 1. Lidze wiemy kto awansował, tak w 2. Lidze walka trwa w najlepsze. Do zakończenia sezonu zostały dwa mecze, a w grze nadal jest aż 5 drużyn. Dużo może wyjaśnić się w niedzielnym meczu GKS-u Bełchatów z Widzewem Łódź. Drużyny są odpowiednio na 5. i 4. miejscu w tabeli. W poprzedniej serii gier Bełchatów przegrał po emocjonującym spotkaniu z Elaną 2:4, a Widzew wygrał z Ruchem Chorzów 3:0. Szczególnie zmobilizowani powinni być zawodnicy z Łodzi. Podopieczni Jacka Paszulewicza rozegrali już spotkanie z następnej kolejki, w której ulegli Olimpii Grudziądz 1:2. Będzie to zatem dla Czerwonej Armii ostatni mecz w sezonie i nawet wygrana w Bełchatowie może im nie dać awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

SOBOTA – 11 MAJA 2019

12:00 Fortuna 1. Liga – 33. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
Polsat Sport HDIpla
Komentarz: Tomasz Włodarczyk – Tomasz Łapiński (z Poznania)
Reporter: Paweł Ślęzak


12:10 
Fortuna 1. Liga – 33. kolejka: WARTA POZNAŃ – GKS KATOWICE na żywo
Polsat Sport HDIpla
Komentarz: Tomasz Włodarczyk – Tomasz Łapiński (z Poznania)
17:30 
Fortuna 1. Liga – 33. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
Polsat Sport HDIpla
Komentarz: Szymon Rojek – Dariusz Kubicki (z Bytowa)
Reporter: Mariusz Hawryszczuk

17:40 
Fortuna 1. Liga – 33. kolejka: BYTOVIA BYTÓW – CHROBRY GŁOGÓW na żywo
Polsat Sport HDIpla
Komentarz: Szymon Rojek – Dariusz Kubicki (z Bytowa)

NIEDZIELA – 12 MAJA 2019

13:00 2. Liga – 33. kolejka: PGE GKS BEŁCHATÓW – WIDZEW ŁÓDŹ na żywo
sport.tvp.pl
Komentarz: Tomasz Jasina – Tomasz Kłos (z Bełchatowa)
Reporter: Kacper Tomczyk

About Łukasz Brajczewski

Student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.