5. kolejka 2. Ligi Żużlowej w Motowizji

W najbliższy weekend rozegrane zostaną mecze piątej kolejki 2. Ligi Żużlowej. Dwa z nich pokaże Motowizja. Wydarzeniem soboty w najniższej klasie rozgrywkowej będą Derby Wielkopolski pomiędzy zespołami z Rawicza i Poznania. Metalika Recykling Kolejarz w tym sezonie wygrała wszystkie cztery […]

W najbliższy weekend rozegrane zostaną mecze piątej kolejki 2. Ligi Żużlowej. Dwa z nich pokaże Motowizja.

Wydarzeniem soboty w najniższej klasie rozgrywkowej będą Derby Wielkopolski pomiędzy zespołami z Rawicza i Poznania. Metalika Recykling Kolejarz w tym sezonie wygrała wszystkie cztery mecze, a tym roku wsparcie z ekstraligowej Unii Leszno ogranicza się głównie do juniorów, którzy nie brylują w pierwszym zespole tak jak w ubiegłych latach Bartosz Smektała czy Dominik Kubera. Z kolei poznaniacy starają się wykorzystywać współpracę z gorzowską Stalą, jednak tym razem wymiennie jako „gość” jeżdżą Rafał Karczmarz i Marcus Birkemose. W drużynie Piotra Palucha okazję do debiutu będzie miał Jan Rachubik, który po ukończeniu 16 lat zajął miejsce w składzie za Jakuba Szpytmę.

W niedzielę Motowizja gościć będzie na derbach niemieckich – Trans FM Landshut Devils będzie podejmować MSC Wölfe Wittstock. Diabły mają zdecydowanie mocniejszy skład – m.in. z doświadczonymi Kaiem Huckenbeckiem czy Martinem Smolinskim – jednak w starciu z polskimi drużynami często notują porażki. Wilki dołączyły do rozgrywek tuż po ich rozpoczęciu, ale ich dotychczasowa zerowa zdobycz punktowa wynika głównie ze słabej postawy zawodników.

Nie będzie transmitowany mecz Optibet Lokomotivu Daugavpils z 7r Stolaro Stalą Rzeszów. Dla Łotyszy będzie to dopiero trzecie spotkanie w tym sezonie, rzeszowianie z kolei niedawno mogli zaprezentować się na własnym torze, więc do wyjazdowych starć są przyzwyczajeni. Ciężko jednak wskazać faworyta w tym starciu, choć na korzyść zespołu z Daugavpils przemawiać może świetna postawa Jevgeņijsa Kostigovsa w kwalifikacjach do Grand Prix.

SOBOTA – 26 CZERWCA 2021

11:45 2. Liga Żużlowa – 5. kolejka: STUDIO 


12:00 2. Liga Żużlowa – 5. kolejka: METALIKA RECYCLING KOLEJARZ RAWICZ – SPECHOUSE PSŻ POZNAŃ 

NIEDZIELA – 27 CZERWCA 2021

11:45 2. Liga Żużlowa – 5. kolejka: STUDIO 


12:00 2. Liga Żużlowa – 5. kolejka: TRANS MF LANDSHUT DEVILS – MSC WÖLFE WITTSTOCK 

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.