Zaległe mecze eWinner 1. Ligi w nSport+

Mimo że za nami już oficjalnie 10 kolejek eWinner 1. Ligi, w najbliższych dniach zobaczymy mecze 1. i 3. rundy. Zaległe spotkania pokaże nSport+. Z inauguracyjnej kolejki nie udało się rozegrać spotkania Aforti Startu Gniezno z Orłem Łódź. Z pewnością […]

Mimo że za nami już oficjalnie 10 kolejek eWinner 1. Ligi, w najbliższych dniach zobaczymy mecze 1. i 3. rundy. Zaległe spotkania pokaże nSport+.

Z inauguracyjnej kolejki nie udało się rozegrać spotkania Aforti Startu Gniezno z Orłem Łódź. Z pewnością przesunięcie terminu nie sprzyja obu drużynom – w barwach Orła znaczny spadek formy zanotował Aleksandr Łoktajew, z kolei gnieźnianie muszą sobie radzić bez Petera Kildemanda, a sprowadzenie w jego miejsce Petera Ljunga na razie okazuje się niewypałem. Problemy gnieźnian są jednak szersze – jeżdżący w kratkę Timo Lahti i mający pojedyncze przebłyski Mirosław Jabłoński nie są w stanie wesprzeć ciągnącego wynik Startu Oskara Fajfera. Łodzian z kolei ratuje Brady Kurtz, a także coraz wyraźniej zaznaczający swoją obecność na pierwszoligowych torach Luke Becker i Mateusz Dul.

W niedzielę zaległości odrabiać będą ROW Rybnik i Arged Malesa Ostrów Wlkp. Rybniczanie, choć nie unikają wpadek, jadą bardzo równo, wywiązując się z roli faworyta. Z kolei w ekipie ostrowskiej słabo prezentuje się Nicolai Klindt. Pozytywnie natomiast prezentują się krajowi weterani – Grzegorz Walasek i Tomasz Gapiński – a także klubowa młodzież w osobie Patricka Hansena oraz wychowanków trenera Mariusza Staszewskiego: Jakuba Poczty i Sebastiana Szostaka.

PIĄTEK – 25 CZERWCA 2021

16:00 eWinner 1. liga żużlowa – 1. kolejka: STUDIO


16:30 eWinner 1. liga żużlowa – 1. kolejka: AFORTI START GNIEZNO – ORZEŁ ŁÓDŹ


NIEDZIELA – 27 CZERWCA 2021

13:40 eWinner 1. liga żużlowa – 3. kolejka: STUDIO 


14:00 eWinner 1. liga żużlowa – 3. kolejka: ORZEŁ ŁÓDŹ – ABRAMCZYK POLONIA BYDGOSZCZ 

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.