5.kolejka Energa Basket Ligi na sportowych antenach Polsatu

fot.

Przed nami piąta kolejka rundy zasadniczej Energa Basket Ligi. W kolejce tej ujrzymy, aż 4 spotkania transmitowane na sportowych antenach Polsatu.

Pierwsze spotkanie, to pojedynek Polpharmy Starogard Gdański z WKS Śląsk Wrocław. Drużyna gospodarzy do tej pory nie odniosła żadnego zwycięstwa. Goście natomiast wygrali raz, z drużyną HydroTruck Radom. Było to pierwsze spotkanie Wrocławian po powrocie do elity. Wynik tego spotkania to 111:95. Następne mecze z ich udziałem, kończyły się porażkami. Transmisja z tego spotkania w czwartek 24 października na antenie Polsatu Sport Extra. Początek spotkania o godzinie 17:30. Czy ten mecz, będzie pierwszym wygranym przez gospodarzy?

BM Slam Stal Ostrów WielkopolskiKing Szczecin to kolejny pojedynek w ramach 5 serii gier. Mecz ten odbędzie się w piątek 25 października. Transmisja w Polsacie Sport Extra. Drużyna gospodarzy do tej pory spisywała się katastrofalnie. 4 porażki i brak zwycięstwa, jest bardzo zły bilans. Drużyna ze Szczecina spisuję się znacznie lepiej. Wygrali 3 spotkania i przegrali jeden mecz. Porażka, ta miała miejsce 1 kolejce w Sopocie z miejscowym Treflem. Wynik tego spotkania to 90:77. Czy gospodarze się w końcu przełamią? Początek tego spotkania o 20:30.

W sobotę dojdzie do pojedynku Mistrza z Treflem Sopot. Zdecydowanym faworytem są gospodarze, wygrali do tej pory wszystkie 4 spotkania. Niestety dobrej formy z ligi, nie potrafią przekłuć w sukces w Europie. Na dwa mecze w Lidze Mistrzów, przegrali oba. Zespół z Sopotu nie gra w Europie. W lidze radzi sobie przyzwoicie. Wygrali 3 mecze i przegrali jedno. Porażka, ta miała miejsce w meczu derbowym z Asseco Gdynia, przegrali ten pojedynek w stosunku 87:66, a więc dość dotkliwie. Jak tym razem zagra Trefl? Czy Anwil podniesie się po porażkach w Europie? Transmisja z tego spotkania 26 października . Początek spotkania o godzinie 12:30, mecz do obejrzenia w Polsacie Sport.

Ostatni mecz tej kolejki, to pojedynek na tzw. szczycie. W niedzielę 27 października dojdzie do pojedynku drużyn, które przegrały do tej pory zaledwie jedno spotkanie. W Hali Globus dojdzie do rywalizacji Startu Lublin z Asseco Arką Gdynia. Początek spotkania o godzinie 12:30 transmisja w Polsacie Sport. Kto okaże się zwycięzcą tego niezwykle ciekawie zapowiadającego się pojedynku?

CZWARTEK – 24PAŹDZIERNIKA 2019

17:30 Energa Basket Liga –5. kolejka: POLPHARMA STAROGARD GDAŃSKI   – WKS ŚLĄSK WROCŁAW 


PIĄTEK – 25 PAŹDZIERNIKA 2019

20:30 Energa Basket Liga – 5. kolejka: BM SLAM STAL OSTRÓW WIELKOPOLSKI – KING SZCZECIN  


SOBOTA – 26 PAŹDZIERNIKA 2019

12:30 Energa Basket Liga – 5 kolejka: ANWIL WŁOCŁAWEK  – TREFL SOPOT  


NIEDZIELA – 27 PAŹDZIERNIKA 2019

12:30 Energa Basket Liga – 5. kolejka:START LUBLIN – ASSECO ARKA GDYNIA
Polsat Sport HD