6 Hours of Monza na antenach Polsatu Sport News i Eurosportu 2

W kalendarzu World Endurance Championship przyszedł czas na rywalizację na włoskim torze Monza. Kto okaże się najszybszy w sześciogodzinnych zmaganiach? W niedzielę odbędzie się trzecia runda serii wyścigów długodystansowych World Endurance Championship. Areną zmagań będzie tor Monza, na którym kierowcy […]

W kalendarzu World Endurance Championship przyszedł czas na rywalizację na włoskim torze Monza. Kto okaże się najszybszy w sześciogodzinnych zmaganiach?

W niedzielę odbędzie się trzecia runda serii wyścigów długodystansowych World Endurance Championship. Areną zmagań będzie tor Monza, na którym kierowcy ścigać się będą w sześciogodzinnej rywalizacji. Trwający sezon rozpoczął się 1 maja na torze Spa-Francorchamps. Następnie zawodnicy udali się do Portimao. W dwóch pierwszych rundach sezonu w kategorii Hypercar triumfował zespół Toyota Gazoo Racing, w skład którego wchodzą Sebastien Buemi, Kazuki Nakajima i Brendon Hartley. W kategorii LMP2 w Belgii najlepsza okazała się ekipa United Autosports USA, a w Portugalii na pierwszym miejscu wyścig ukończył zespół z numerem 38 – Jota.

Zmagania we Włoszech transmitowane będą na antenach Polsatu Sport News i Eurosportu 2. Przebieg wyścigu będzie można śledzić także w Eurosporcie Player. Wszyscy fani długodystansowego ścigania koniecznie muszą zarezerwować w niedzielę sześć godzin aby dowiedzieć się, kto najszybciej pokona dystans wyścigu.

NIEDZIELA – 18 LIPCA 2021

11:45 FIA World Endurance Championship – 6 Hours of Monza: WYŚCIG na żywo
*(do 17:15 w Eurosport 2 HD, od 13:00 do 14:00 i od 16:00 w Polsat Sport News HD, całość na Eurosport Player)

Komentarz w Eurosporcie 2: Grzegorz Gac, Andrzej Mielczarek
Komentarz w Polsacie Sport News: 
Krystian Sobierajski, Grzegorz Jędrzejewski

About Michał Winiarczyk