6. kolejka Eredivisie w Polsacie Sport Extra

We wtorek rozpocznie się 6. kolejka holenderskiej Eredivisie. Polsat Sport Extra pokaże trzy spotkania: Fortuna – Ajax, Go Ahead – PSV i Feyenoord – Heerenveen. Zapraszamy do przeczytania zapowiedzi tych meczów i sprawdzenia planu transmisji. 6. kolejkę Eredivisie otworzy mecz […]

We wtorek rozpocznie się 6. kolejka holenderskiej Eredivisie. Polsat Sport Extra pokaże trzy spotkania: Fortuna – Ajax, Go Ahead – PSV i Feyenoord – Heerenveen. Zapraszamy do przeczytania zapowiedzi tych meczów i sprawdzenia planu transmisji.

6. kolejkę Eredivisie otworzy mecz Fortuny Sittard z Ajaxem Amsterdam. Gospodarze zajmują 15. miejsce w tabeli i są tuż nad strefą spadkową. Zespół wygrał tylko raz, na początku sezonu z Twente. W miniony weekend Foruna doznała porażki w meczu z Heerenveen (0:1). Ajax świetnie spisał się w Lidze Mistrzów, gdzie na inaugurację wysoko ograł Sporting Lizbona (5:1). Zawodnicy Erika Ten Haga podkręcili tempo w lidze deklasując SC Cambuur 9:0. To najwyższa ligowa wygrana Ajaxu od października ubiegłego roku. Wtedy mistrz Holandii pokonał VVV-Venlo aż 13:0.

Za plecami Ajaxu jest PSV Eindhoven, które zagra na wyjeździe z ekipą Go Ahead Eagles. Czerwono-Biali będą chcieli zmazać plamę po ostatnim spotkaniu. W nim PSV doznało dotkliwej porażki z jednym z konkurentów do mistrzostwa – Feyenoordem, aż 0:4. Tym samym, PSV zakończyli serię czterech wygranych z rzędu. W meczu z Go Ahead podopieczni Rogera Schmidta będą faworytem, ale rywal może być trudny do złamania. Beniaminek wygrał ostatnie dwa domowe spotkania.

W środę także mecz Feyenoordu z SC Heerenveen. Drużyna z Rotterdamu w poprzedniej serii gier odniosła efektowne zwycięstwo nad PSV. Dwie bramki strzelił Jens Toornstra, a po jednej dołożyli Brian Linssen i Cyriel Dessers. Po tym meczu Klub Ludu awansował na 5. pozycję. Dobry początek notuje Heerenveen, które jest na 3. lokacie. To może być ważny mecz zwłaszcza dla gości, którzy do tej pory mierzyli się z mniej wymagającymi rywalami (wyjątkiem pojedynek z AZ przegrany 1:3). Remis dla Heerenveen będzie dobrym wynikiem.

WTOREK  21 WRZEŚNIA 2021

18:40 Eredivisie – 6. kolejka: FORTUNA SITTARD – AFC AJAX

ŚRODA  22 WRZEŚNIA 2021

18:40 Eredivisie – 6. kolejka: GO AHEAD EAGLES – PSV EINDHOVEN


20:55 Eredivisie – 6. kolejka: FEYENOORD – SC HEERENVEEN 

About Łukasz Brajczewski

Student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.