6. kolejka Ligi Narodów UEFA w TVP i na sportowych antenach Polsatu

We wtorek i środę rozegrana zostanie ostatnia kolejka Ligi Narodów UEFA. Po tej serii dowiemy się kto awansuję do najlepszej czwórki. W pierwszy dzień zaprezentuję się grupa 3 i 4. Lider grupy 3, czyli Francja, zagra ze Szwecją oraz Chorwacja […]

We wtorek i środę rozegrana zostanie ostatnia kolejka Ligi Narodów UEFA. Po tej serii dowiemy się kto awansuję do najlepszej czwórki.

W pierwszy dzień zaprezentuję się grupa 3 i 4. Lider grupy 3, czyli Francja, zagra ze Szwecją oraz Chorwacja podejmie u siebie Portugalię. Podopieczni Didiera Deschampsa już w poprzedniej kolejce zapewnili sobie wygraną w grupie, zwyciężając na wyjeździe z Portugalią, po bramce N’Golo Kante. W tej grupie jedynie Szwecja z Chorwacją mogą jeszcze zamienić się miejscami. Jednak stoczą ze sobą tylko korespondencyjny pojedynek. W związku, że dwie reprezentacje mają ten sam bilans bezpośrednich spotkań, to o wyższej lokacie może zadecydować, przy tej samej ilości punktowej, bilans bramkowy, który na ten moment lepiej wygląda u podopiecznych Zlatko Dalicia.

W grupie 4 już tylko w grze pozostają Hiszpanie oraz Niemcy, którzy stoczą bezpośredni pojedynek w Sewilli. Hiszpanie mają na koncie 8. punktów, tracąc jeden do swoich najbliższych rywali. Niemcy w poprzedniej kolejce pokonali 3-1 Ukrainę. Teraz podopiecznym Joachima Loewa do awansu wystarczy remis. W drugim meczu Szwajcaria zagra z Ukrainą. Szwajcarzy jeżeli pragną się utrzymać w najwyższej dywizji, to muszą wygrać z Ukrainą 1-0 lub 2-1, ponieważ przy wyższym wyniku „Helweci” mają gorszy bilans bramkowy w bezpośrednich konfrontacjach.

W środę swoje ostatnie spotkanie rozegra reprezentacja Polski z Holandią oraz Bośni i Hercegowiny z Włochami. Podopieczni Jerzego Brzęczka mają już tylko iluzoryczne szansę na awans do najlepszej czwórki. Po porażce z Włochami 2-0, Polska zajmuję trzecie miejsce z 7. punktami. Holendrzy mają jedno oczko więcej i znajdują się na drugiej lokacie, lecz żeby wskoczyć na pierwszą, to muszą swój mecz wygrać oraz liczyć na potknięcie Italii. Squadra Azzurra jest na najlepszej drodze, aby znaleźć się w Final Four. Włosi w Sarajewie spróbują przypieczętować swoją pozycję w starciu z Bośnią, która w tej edycji Ligi Narodów spisuję się fatalnie, co w konsekwencji skutkuje degradacją do niższej dywizji.

W grupie 2 przed nami oto taki zestaw spotkań, Belgia – Dania oraz Anglia – Islandia. Spotkanie „Synów Albionu” z Islandczykami będzie rozegrane bez żadnej stawki, ponieważ Anglicy są pewni utrzymania bez żadnych szans na awans, a ich rywale z zerowym dorobkiem punktowym mogą już przygotowywać taktykę pod niższą dywizje. W Brukseli Duńczycy niespodziewanie zagrają o awans z gospodarzami. Dania notuję serię trzech zwycięstw z rzędu w Lidze Narodów, co tylko potwierdza ich aktualną dyspozycję. Belgowie także nie próżnują prowadząc z 12. punktami w tabeli. Zawodnikom Roberto Martineza do awansu wystarczy remis.

W innych transmitowanych spotkaniach Austria podejmie Norwegię, Czechy zmierzą się ze Słowacją, a także Serbia powalczy z Rosją. Austriacy są bliscy awansu do najwyższej dywizji, lecz nie mogą pozwolić sobie na przegraną z Haalandem i spółką. Ciekawie zapowiada się rywalizacja południowych sąsiadów Polski, którzy mają odmienne cele. Czesi walczą o awans, a Słowacy o utrzymanie.

WTOREK –  17 LISTOPADA 2020

20:35 Liga Narodów UEFA – 6. kolejka, Liga A: HISZPANIA – NIEMCY 


20:35 
Liga Narodów UEFA – 6. kolejka, Liga A: CHORWACJA – PORTUGALIA 


20:35 Liga Narodów UEFA – 6. kolejka, Liga A: FRANCJA – SZWECJA 


20:35 Liga Narodów UEFA – 6. kolejka, Liga A: SZWAJCARIA – UKRAINA


23:30 Magazyn LIGI NARODÓW UEFA 

ŚRODA –  18 LISTOPADA 2020

20:35 Liga Narodów UEFA – 6. kolejka, Liga A: POLSKA – HOLANDIA 
Polsat Sport HD


20:35 Liga Narodów UEFA – 6. kolejka, Liga A: BOŚNIA I HERCEGOWINA – WŁOCHY 

20:35 Liga Narodów UEFA – 6. kolejka, Liga A: BELGIA – DANIA 

20:35 Liga Narodów UEFA – 6. kolejka, Liga A: ANGLIA – ISLANDIA 


20:35 Liga Narodów UEFA – 6. kolejka, Liga B: AUSTRIA – NORWEGIA 


20:35 Liga Narodów UEFA – 6. kolejka, Liga B: CZECHY – SŁOWACJA 

20:35 Liga Narodów UEFA – 6. kolejka, Liga B: SERBIA – ROSJA 

23:30 Magazyn LIGI NARODÓW UEFA 
Polsat Sport HD

About Łukasz Urbanowski