6. kolejka oraz zaległe mecze eWinner 1. Ligi w nSport+

Układ sił w żużlowej eWinner 1. Lidze pomimo wielu odwołanych meczów i „zakłamane” w związku z tym tabeli wydaje się klarować. Mecze szóstej kolejki w najbliższy weekend, a także wtorkowe odrabianie zaległości pokaże nSport+. Sobotę na zapleczu PGE Ekstraligi rozpocznie […]

Układ sił w żużlowej eWinner 1. Lidze pomimo wielu odwołanych meczów i „zakłamane” w związku z tym tabeli wydaje się klarować. Mecze szóstej kolejki w najbliższy weekend, a także wtorkowe odrabianie zaległości pokaże nSport+.

Sobotę na zapleczu PGE Ekstraligi rozpocznie starcie Unii Tarnów z Arged Malesą Ostrów Wlkp. Pech nie opuszcza drużyny Jaskółek – mimo że będą mogły skorzystać z usług wracającego po kontuzji Nielsa Kristiana Iversena, wypadek w meczu ligi duńskiej wykluczył z udziału w tym spotkaniu lidera tarnowskiej drużyny, Rohana Tungate’a. Tym samym szansę na pierwsze zwycięstwo w sezonie mają ostrowianie, którzy do tej pory odjechali dwa mecze, przegrywając oba 44:46.

Niezwykle ciekawie zapowiada się drugie sobotnie starcie – Zdunek Wybrzeże Gdańsk podejmować będzie Orła Łódź. Łodzianie w poprzednim meczu w Krośnie pojechali słabo, jednak powrót do składu Aleksandra Łoktajewa może być motorem napędowym dla podopiecznych Adama Skórnickiego. Z kolei gdańszczanie pomimo dobrych wyników nie odnoszą tak przekonujących zwycięstw, jak oczekiwaliby tego od nich kibice, a Lukas Fienhage jako zmiennik Michała Gruchalskiego na pozycji U24 nie okazał się remedium na te problemy.

W niedzielę do Bydgoszczy przyjedzie faworyt ligi – ROW Rybnik. Po trzech meczach Rekiny mają na koncie tylko trzy oczka, jednak to Polonia ma za sobą mecze z teoretycznie najłatwiejszymi rywalami, a formacja juniorska bydgoszczan połączona z ciągłymi, nieudanymi poszukiwaniami zastępstwa za kontuzjowanego Adriana Gały nie budzą optymizmu nad Brdą.

Szóstą kolejkę zakończy mecz w Gnieźnie – Aforti Start gościć będzie Cellfast Wilki Krosno. Zespół z Podkarpacia po fatalnym wejściu na zaplecze PGE Ekstraligi dokonał wzmocnień i znienacka stał się liderem tabeli i faworytem do jazdy w play-offach. Z kolei gnieźnianie na trzecim miejscu tabeli plasują się z kompletem zwycięstw – podobnie jak rywale z Wielkopolski, Arged Malesa Ostrów, mają za sobą tylko dwa spotkania.

Pierwszą okazję do odrobienia zaległości będzie miał dzień po meczu z Wilkami – ponownie na Wrzesińskiej. Tym razem do pierwszej stolicy Polski przyjedzie Orzeł Łódź. We wtorek odbędzie się też mecz trzeciej kolejki pomiędzy ROW-em a Arged Malesą.

SOBOTA – 15 MAJA 2021

15:55 eWinner 1. liga żużlowa – 6. kolejka: UNIA TARNÓW – ARGED MALESA OSTRÓW WIELKOPOLSKI 


18:10 eWinner 1. liga żużlowa – 6. kolejka: STUDIO 


18:30 eWinner 1. liga żużlowa – 6. kolejka: ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK – ORZEŁ ŁÓDŹ 

NIEDZIELA – 16 MAJA 2021

12:55 eWinner 1. liga żużlowa – 6. kolejka: ABRAMCZYK POLONIA BYDGOSZCZ – ROW RYBNIK 

PONIEDZIAŁEK – 17 MAJA 2021

17:40 eWinner 1. liga żużlowa – 6. kolejka: STUDIO 


18:00 eWinner 1. liga żużlowa – 6. kolejka: AFORTI START GNIEZNO – CELLFAST WILKI KROSNO

WTOREK – 18 MAJA 2021

17:40 eWinner 1. liga żużlowa – 1. kolejka: STUDIO 


18:00 eWinner 1. liga żużlowa – 1. kolejka: AFORTI START GNIEZNO – ORZEŁ ŁÓDŹ


20
:10 eWinner 1. liga żużlowa – 3. kolejka: ROW RYBNIK – ARGED MALESA OSTRÓW WIELKOPOLSKI

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.