Dokończenie pierwszej kolejki 2. Ligi Żużlowej w Motowizji

W sobotę i niedzielę dokończona zostanie pierwsza kolejka 2. Ligi Żużlowej. Oba spotkania zaplanowane na ten weekend pokaże Motowizja. Najpierw kamery gościć będą w Opolu, gdzie Kolejarz podejmie specHouse PSŻ Poznań. Skorpiony już przed startem sezonu przechodzą poważny problem – […]

W sobotę i niedzielę dokończona zostanie pierwsza kolejka 2. Ligi Żużlowej. Oba spotkania zaplanowane na ten weekend pokaże Motowizja.

Najpierw kamery gościć będą w Opolu, gdzie Kolejarz podejmie specHouse PSŻ Poznań. Skorpiony już przed startem sezonu przechodzą poważny problem – pomimo zakontraktowania Eduarda Krčmářa nie skorzystają z jego usług, zalegając mistrzowi Czech z wypłatą pieniędzy na przygotowanie się do sezonu. W kadrze PSŻ-u są za to jego ubiegłoroczny lider, Kevin Wölbert, Duńczycy Matias Nielsen i Jonas Seifert-Salk, a także Lars Skupień i Robert Chmiel, którzy zawodzili w poprzednim sezonie. Na tym tle zespół opolan z Kamilem Brzozowskim, Oskarem Polisem czy Andriejem Kudriaszowem wygląda jak murowany faworyt do wysokiego zwycięstwa.

Inauguracyjną kolejkę zamknie spotkanie w Rawiczu, gdzie Metalika Recycling Kolejarz zmierzy się z 7R Stolaro Stalą Rzeszów. W drużynie będącej rezerwami leszczyńskiej Unii zobaczymy zawodników znanych z tego układu w poprzednich sezonach – Damiana Balińskiego, Keynana Rew, Jaimona Lidseya, Szymona Szlauderbacha czy Kacpra Pludrę. Novum w składzie Kolejarza jest natomiast Damian Dróżdż. Wsparcie jeżdżącego w PGE Ekstralidze Lidseya może jednak nie wystarczyć na Żurawie, których w przerwie międzysezonowej wzmocnili m.in. Hubert Łęgowik i Sam Masters, natomiast na pozycji U24 trener Michał Widera zdecydował się awizować nie ubiegłorocznego kapitana, Patryka Rolnickiego, a sprowadzonego z Łodzi Tima Soerensena.

SOBOTA – 15 MAJA 2021

11:45 2. liga żużlowa – 1. kolejka: STUDIO 


12:00 2. liga żużlowa – 1. kolejka: OK BEDMET KOLEJARZ OPOLE – SPECHOUSE PSŻ POZNAŃ

NIEDZIELA – 16 MAJA 2021

11:45 2. liga żużlowa – 1. kolejka: STUDIO 


12:00 2. liga żużlowa – 1. kolejka: METALIKA RECYCLING KOLEJARZ RAWICZ – 7R STOLARO STAL RZESZÓW 

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.