6. kolejka PGE Ekstraligi w Eleven Sports i nSport+

Wyjątkowo nie w piątek, a w sobotę rozpocznie się następna kolejka PGE Ekstraligi. Sobotnie spotkania pokaże Eleven Sports, a niedzielne nSport+. Kolejkę rozpocznie najciekawiej zapowiadające się starcie Fogo Unii Leszno z Marwis.pl Falubazem Zielona Góra. W awizowanym składzie gości na […]

Wyjątkowo nie w piątek, a w sobotę rozpocznie się następna kolejka PGE Ekstraligi. Sobotnie spotkania pokaże Eleven Sports, a niedzielne nSport+.

Kolejkę rozpocznie najciekawiej zapowiadające się starcie Fogo Unii Leszno z Marwis.pl Falubazem Zielona Góra. W awizowanym składzie gości na ten mecz zabrakło Piotra Protasiewicza – na doświadczonego wychowanka Falubazu spadła duża krytyka za ostatni występ w Derbach Ziemi Lubuskiej. Szansę na odbicie sobie niepowodzenia z meczu ze Stalą dostanie natomiast Matej Žagar. Mimo to, faworytem spotkania są mistrzowie Polski, którzy po inauguracyjnej porażce ze Stalą odnoszą same zwycięstwa.

W drugim meczu ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz podejmować będzie Motor Lublin. W zespole gospodarzy zadebiutuje Paweł Miesiąc, sprowadzony z Unii Tarnów jako alternatywa dla bardzo słabo spisującego się Krzysztofa Kasprzaka. Uwaga kibiców będzie jednak skupiona na lublinianach, którzy imponują zwłaszcza solidną postawą formacji juniorskiej, a także odradzającego się Jarosława Hampela.

W niedzielę na Motoarenie Apator zmierzy się z Eltrox Włókniarzem Częstochowa. Porażka na własnym terenie z jadąca bez Taia Woffindena Betard Spartą Wrocław wywołała burzę pod Jasną Górą, a słowa prezesa Świącika na antenie nSport+, w których zaatakował wieloletniego lidera drużyny, Leona Madsena, pomijając zawodzących żużlowców ściągniętych do Częstochowy w tym sezonie, nie zwiastują niczego dobrego dla Lwów.

Kolejkę zakończy mecz na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, na który zagości lider tabeli PGE Ekstraligi, Moje Bermudy Stal Gorzów. Goście, mający w składzie tylko jeden znak zapytania – pozycję U24, o którą walczą Rafał Karczmarz i Marcus Birkemose – na Dolny Śląsk przyjeżdżają z jasnym celem – wywiezienia kolejnych dwóch punktów. Zagadką jest jednak, jak Sparta poradzi sobie w kolejnym meczu bez Taia Woffindena – Brytyjczyka brakowało zwłaszcza w spotkaniu w Lublinie trzy tygodnie temu, jednak w spotkaniu w Częstochowie w ramach zastępstwa zawodnika jego koledzy zdobyli w sumie 10 punktów, łatając powstałą po nim dziurę w składzie.

SOBOTA – 15 MAJA 2021

15:30 PGE Ekstraliga – 6. kolejka: STUDIO 
Ipla

16:00 PGE Ekstraliga – 6. kolejka: FOGO UNIA LESZNO – MARWIS.PL FALUBAZ ZIELONA GÓRA 
Ipla

20:45 PGE Ekstraliga – 6. kolejka: STUDIO 
Ipla

21:00 PGE Ekstraliga – 6. kolejka: ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM GRUDZIĄDZ – MOTOR LUBLIN 
Ipla

NIEDZIELA – 16 MAJA 2021

15:00 PGE Ekstraliga – 6. kolejka: STUDIO 


15:15 PGE Ekstraliga – 6. kolejka: EWINNER APATOR TORUŃ – ELETROX WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA 


19:30 PGE Ekstraliga – 6. kolejka: STUDIO 

Studio: Marcin Majewski – Krzysztof Cegielski (z Wrocławia)
Reporter: Łukasz Benz

19:45 PGE Ekstraliga – 6. kolejka: BETARD SPARTA WROCŁAW – MOJE BERMUDY STAL GORZÓW 


21:45 Magazyn PGE EKSTRALIGA 

Studio: Marcin Majewski – Mirosław Jabłoński, Leszek Demski (z Wrocławia)

About Wojciech Nowakowski