6. kolejka PGE Ekstraligi w Eleven Sports i nSport+

Wyjątkowo nie w piątek, a w sobotę rozpocznie się następna kolejka PGE Ekstraligi. Sobotnie spotkania pokaże Eleven Sports, a niedzielne nSport+. Kolejkę rozpocznie najciekawiej zapowiadające się starcie Fogo Unii Leszno z Marwis.pl Falubazem Zielona Góra. W awizowanym składzie gości na […]

Wyjątkowo nie w piątek, a w sobotę rozpocznie się następna kolejka PGE Ekstraligi. Sobotnie spotkania pokaże Eleven Sports, a niedzielne nSport+.

Kolejkę rozpocznie najciekawiej zapowiadające się starcie Fogo Unii Leszno z Marwis.pl Falubazem Zielona Góra. W awizowanym składzie gości na ten mecz zabrakło Piotra Protasiewicza – na doświadczonego wychowanka Falubazu spadła duża krytyka za ostatni występ w Derbach Ziemi Lubuskiej. Szansę na odbicie sobie niepowodzenia z meczu ze Stalą dostanie natomiast Matej Žagar. Mimo to, faworytem spotkania są mistrzowie Polski, którzy po inauguracyjnej porażce ze Stalą odnoszą same zwycięstwa.

W drugim meczu ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz podejmować będzie Motor Lublin. W zespole gospodarzy zadebiutuje Paweł Miesiąc, sprowadzony z Unii Tarnów jako alternatywa dla bardzo słabo spisującego się Krzysztofa Kasprzaka. Uwaga kibiców będzie jednak skupiona na lublinianach, którzy imponują zwłaszcza solidną postawą formacji juniorskiej, a także odradzającego się Jarosława Hampela.

W niedzielę na Motoarenie Apator zmierzy się z Eltrox Włókniarzem Częstochowa. Porażka na własnym terenie z jadąca bez Taia Woffindena Betard Spartą Wrocław wywołała burzę pod Jasną Górą, a słowa prezesa Świącika na antenie nSport+, w których zaatakował wieloletniego lidera drużyny, Leona Madsena, pomijając zawodzących żużlowców ściągniętych do Częstochowy w tym sezonie, nie zwiastują niczego dobrego dla Lwów.

Kolejkę zakończy mecz na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, na który zagości lider tabeli PGE Ekstraligi, Moje Bermudy Stal Gorzów. Goście, mający w składzie tylko jeden znak zapytania – pozycję U24, o którą walczą Rafał Karczmarz i Marcus Birkemose – na Dolny Śląsk przyjeżdżają z jasnym celem – wywiezienia kolejnych dwóch punktów. Zagadką jest jednak, jak Sparta poradzi sobie w kolejnym meczu bez Taia Woffindena – Brytyjczyka brakowało zwłaszcza w spotkaniu w Lublinie trzy tygodnie temu, jednak w spotkaniu w Częstochowie w ramach zastępstwa zawodnika jego koledzy zdobyli w sumie 10 punktów, łatając powstałą po nim dziurę w składzie.

SOBOTA – 15 MAJA 2021

15:30 PGE Ekstraliga – 6. kolejka: STUDIO 
Ipla

16:00 PGE Ekstraliga – 6. kolejka: FOGO UNIA LESZNO – MARWIS.PL FALUBAZ ZIELONA GÓRA 
Ipla

20:45 PGE Ekstraliga – 6. kolejka: STUDIO 
Ipla

21:00 PGE Ekstraliga – 6. kolejka: ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM GRUDZIĄDZ – MOTOR LUBLIN 
Ipla

NIEDZIELA – 16 MAJA 2021

15:00 PGE Ekstraliga – 6. kolejka: STUDIO 


15:15 PGE Ekstraliga – 6. kolejka: EWINNER APATOR TORUŃ – ELETROX WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA 


19:30 PGE Ekstraliga – 6. kolejka: STUDIO 

Studio: Marcin Majewski – Krzysztof Cegielski (z Wrocławia)
Reporter: Łukasz Benz

19:45 PGE Ekstraliga – 6. kolejka: BETARD SPARTA WROCŁAW – MOJE BERMUDY STAL GORZÓW 


21:45 Magazyn PGE EKSTRALIGA 

Studio: Marcin Majewski – Mirosław Jabłoński, Leszek Demski (z Wrocławia)

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.