Inauguracja World Triathlon Championship Series w Polsacie Sport Extra

Walka o mistrzostwo świata w triathlonie rozpocznie się w najbliższą sobotę w Jokohamie. Pierwsze zawody cyklu World Triathlon Championship Series w sezonie 2021 transmitować będzie Polsat Sport Extra. W tym roku rywalizacja o tytuł mistrzowski rozegra się na pięciu etapach […]

Walka o mistrzostwo świata w triathlonie rozpocznie się w najbliższą sobotę w Jokohamie. Pierwsze zawody cyklu World Triathlon Championship Series w sezonie 2021 transmitować będzie Polsat Sport Extra.

W tym roku rywalizacja o tytuł mistrzowski rozegra się na pięciu etapach – dwóch na dystansie olimpijskim (1,5 km pływania – 40 km jazdy rowerem – 10 km biegu), dwóch na dystansie sprinterskim (połowa olimpijskiego) oraz nowatorskim formacie eliminacyjnym, który będzie miał swój debiut już po igrzyskach w Tokio. Mistrzów poznamy podczas finałowych zawodów w Edmonton w drugiej połowie sierpnia.

W Japonii oglądać będziemy rywalizację na dystansie olimpijskim. Szeroką kadrę zaprezentują Amerykanki – wśród nich znajdą się Katie Zaferes, Taylor Spivey czy Taylor Knibb, walczące o miejsce w kadrze olimpijskiej Stanów Zjednoczonych. Do startu na igrzyskach potwierdzona została już natomiast Summer Rappaport, którą również oglądać będziemy w ten weekend. O miejsce na w kadrze olimpijskiej nie walczą natomiast Brytyjki – nominację do startu w Tokio otrzymały Georgia Taylor-Brown, Vicky Holland i Jessica Learmonth, których w Jokohamie nie zobaczymy. Tym samym dla reszty brytyjskiej kadry, World Triathlon Championship Series jest głównym celem na rok 2021 i z pewnością Sophie Coldwell i Beth Potter – które oglądaliśmy podczas zmagań Super League Arena Games – a także Non Stanford będą groźnymi zawodniczkami w walce o mistrzostwo świata.

Lista startowa rywalizacji mężczyzn również prezentuje się ciekawie – zabraknie wprawdzie Mario Moli, również szykującego się już do olimpijskiego startu, jednak zarówno jego rodak, Fernando Alarza, jak i Brytyjczycy na czele z Jonathanem Brownlee i Alexem Yee, Niemiec Jonas Schomburg, Norwegowie Kristian Blummenfelt i Gustav Iden, Portugalczyk Vasco Vilaça czy wreszcie Henri Schoeman z RPA będą zaciekle walczyć o to, aby zepchnąć z tronu Vincenta Luisa. Francuz w ubiegłym roku obronił tytuł, zwyciężając w jedynych nieodwołanych z powodu pandemii zawodach w Hamburgu, jednak już w 2019 roku udowodnił, że jest w stanie utrzymywać formę przez cały cykl World Triathlon Championship Series.

SOBOTA – 15 MAJA 2021

03:00 World Triathlon Championship Series, Jokohama, Japonia: WYŚCIG ELITY KOBIET na żywo


06:00 World Triathlon Championship Series, Jokohama, Japonia: WYŚCIG ELITY MĘŻCZYZN na żywo

About Wojciech Nowakowski