7. i 8. kolejka LOTTO Superligi w Sportklubie

W atmosferze niemałego chaosu proceduralnego LOTTO Superliga przystępuje do kolejnych dwóch serii spotkań. Po jednym meczu 7. i 8. kolejki pokaże Sportklub. Tydzień temu świat polskiego tenisa stołowego obiegła informacja, że Jakub Dyjas, najlepszy zawodnik ligi i lider broniącego tytułu […]

W atmosferze niemałego chaosu proceduralnego LOTTO Superliga przystępuje do kolejnych dwóch serii spotkań. Po jednym meczu 7. i 8. kolejki pokaże Sportklub.

Tydzień temu świat polskiego tenisa stołowego obiegła informacja, że Jakub Dyjas, najlepszy zawodnik ligi i lider broniącego tytułu mistrzowskiego Dekorglassu Działdowo, nie ma wykupionej licencji na grę w  LOTTO Superlidze. W efekcie cztery wygrane mecze z udziałem naszego najlepszego obecnie pingpongisty zostały zweryfikowane jako walkower na niekorzyść Dekorglassu. Zgodnie z przepisami już trzy walkowery nałożone na zespół skutkują wykluczeniem z rozgrywek, jednak do tego na razie nie doszło. W międzyczasie Dekorglass rozegrał kolejne dwa mecze, przegrywając z Dojlidami Białystok oraz wygrywając z Lotto Zooleszcz Gwiazdą Bydgoszcz – przed tym ostatnim meczem klub wykupił licencję Dyjasa, choć według „Przeglądu Sportowego” trwają ustalenia, czy jego brak w systemie nie jest efektem błędu informatycznego. Jak zdradził w rozmowie z nami Sebastian Jagiełowicz, skarbnik PZTS, do Zarządu Związku nie wpłynęło jeszcze odwołanie Dekorglassu od nałożonej kary.

Na dzisiaj obrońca tytułu sklasyfikowany jest na 12. miejscu w tabeli i groźbą wykluczenia z rozgrywek wiszącą nad głową. Ten weekend będzie jednak dużym testem dla lidera – Energa Manekin Toruń to jedyna niepokonana drużyna w Superlidze, ale teraz czekają ją mecze z Dekorglassem oraz Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki, która wprawdzie jest w gronie drużyn zyskujących trzy punkty za walkower (przy stole padł wynik 3:1 dla działdowian), ale przed tygodniem straciła punkty, przegrywając 2:3 z AZS-em AWFiS Balta Gdańsk. W piątek wicemistrz kraju uda się na wyjazd do Bydgoszczy – LOTTO Polski Cukier Gwiazda jest trzecia w tabeli, ale oprócz Bogorii zagra w ten weekend z Sokołowem S.A. Jarosław, czwartym w tabeli. Na pogubienie punktów przez Sokołów liczą kolejne drużyny – wspomniani gdańszczanie, którzy w piątek zagrają z Morlinami Ostróda, nierówno grające Dojlidy Białystok (będą podejmować jarosławian w piątek, a w niedzielę zagrają w Gdańsku) oraz TTS Polonia Bytom, której terminarz sprzyja w pięciu się w górę tabeli – po wygranych z Olimpią-Unią Grudziądz oraz Poltarex Pogonią Lębork zagra z beniaminkiem z Suchedniowa. W niedzielę jednak czeka ją mecz z Dekorglassem.

Sytuacja w dolnej połówce tabeli, „wzmocnionej” ekipą mistrzów Polski, również powinna się wyklarować po najbliższych dwóch meczach. W piątek zagrają ze sobą Akademia Zamojska i Poltarex Pogoń Lębork oraz Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów i ASTS Olimpia-Unia Grudziądz. W niedzielę natomiast rzeszowianie udadzą się do Lęborka, zamościanie do Suchedniowa, a grudziądzanie do Ostródy.

PIĄTEK – 15 PAŹDZIERNIKA 2021

18:00 LOTTO Superliga – 7. kolejka: FIBRAIN AZS POLITECHNIKA RZESZÓW – OLIMPIA-UNIA GRUDZIĄDZ na żywo

Komentarz: Radosław Gielo

NIEDZIELA – 17 PAŹDZIERNIKA 2021

16:00 LOTTO Superliga – 8. kolejka: AZS AWFIS BALTA GDAŃSK – DOJLIDY BIAŁYSTOK na żywo

Komentarz: Radosław Gielo

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.