Cyclocrossowy weekend w Iowa City w Eurosporcie

Dwa wyścigi USCX Series oraz ostatnia amerykańska runda Pucharu Świata – to plan nadchodzących dni w Iowa City. Wyścigi przełajowców oglądać będzie można w Eurosport Playerze. Piątek i sobota należeć będą do Jingle Cross – trzeciej odsłony USCX Series. Do […]

Dwa wyścigi USCX Series oraz ostatnia amerykańska runda Pucharu Świata – to plan nadchodzących dni w Iowa City. Wyścigi przełajowców oglądać będzie można w Eurosport Playerze.

Piątek i sobota należeć będą do Jingle Cross – trzeciej odsłony USCX Series. Do Maghalie Rochette czy Clary Honsinger, które rywalizują w amerykańskiej serii od początku, już pierwszego dnia dołączą w stawce m.in. siostry Clauzel, Hélène i Perrine. W sobotę natomiast spośród tych zawodniczek pojedzie tylko starsza z francuskich sióstr, jednak wobec pojawienia się na liście startowej Alice Marii Arzuffi i Manon Bakker, wcale nie będzie jedyną faworytką do zwycięstwa. U panów, dla odmiany, stawka osłabnie w porównaniu z zawodami w Rochester i Baltimore – w Jingle Cross nie pojedzie Victor Baestens, również żaden z czołowych zawodników stawki Pucharu Świata nie zamierza dołączyć do rywalizacji elity mężczyzn w USCX.

Z kolei zawody spod baneru UCI będą miały podobną obsadę co te w Waterloo i Fayetteville. U panów do tej pory na podium jedynie pozycjami zamieniali się Quinten Hermans, Elis Iserbyt i Michael Vanthournehaout i ponownie to oni będą otwierać grono faworytów. U pań natomiast po świetnym starcie cyklu w wykonaniu doświadczonej Marianne Vos, w Fayetteville triumfowała Lucinda Brand, obejmując prowadzenie w klasyfikacji łącznej, przed notującą fantastyczny początek sezonu Denise Betsemą. Holenderską dominację przełamała natomiast reprezentantka gospodarzy, Clara Honsinger. Za czwartą Vos uplasowały się natomiast Puck Pieterse i Kata Blanka Vas – najmocniejsze i zarazem najrówniejsze przedstawicielki kategorii młodzieżowej w cyclocrossowym peletonie.

SOBOTA – 16 PAŹDZIERNIKA 2021

02:00 USCX Series – Jingle Cross, Iowa City, USA: WYŚCIG 1. ELITY KOBIET na żywo
*(o 14:00  w Eurosporcie 2)


03:10 USCX Series – Jingle Cross, Iowa City, USA: WYŚCIG 1. ELITY MĘŻCZYZN na żywo
*(o 15:00  w Eurosporcie 2)


22:00 USCX Series – Jingle Cross, Iowa City, USA: WYŚCIG 2. ELITY KOBIET


23:10 USCX Series – Jingle Cross, Iowa City, USA: WYŚCIG 2. ELITY KOBIET

NIEDZIELA – 17 PAŹDZIERNIKA 2021

21:00 Puchar Świata UCI, Iowa City, USA: WYŚCIG ELITY KOBIET


22:40 Puchar Świata UCI, Iowa City, USA: WYŚCIG ELITY MĘŻCZYZN

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.