8. kolejka 2. Bundesligi w Viaplay

Czas na ósmą serię spotkań na zapleczu Bundesligi. W ten weekend zaplanowano transmisje z trzech spotkań. Tradycyjnie już, mecz inaugurujący ósmą serię spotkań odbędzie się w piątek.  Mecz w Regensburgu będzie starciem drużyn z dwóch końców tabeli. Gospodarze zajmują drugą […]

Czas na ósmą serię spotkań na zapleczu Bundesligi. W ten weekend zaplanowano transmisje z trzech spotkań. Tradycyjnie już, mecz inaugurujący ósmą serię spotkań odbędzie się w piątek. 

Mecz w Regensburgu będzie starciem drużyn z dwóch końców tabeli. Gospodarze zajmują drugą pozycję i zgłaszają aspiracje do walki o Bundesligę. najbliższy rywal bawarskiego klubu, Erzgebirge Aue to obecnie najsłabsza drużyna. Trzy punkty, zero zwycięstw na pewno nie zadowala kibiców. W ostatnim pojedynku tych drużyn padł remis 1-1.

Na sobotę platforma streamingowa Viaplay zaplanowała jedno spotkanie. Hansa Rostock podejmie u siebie Schalke. Obydwie drużyny znajdują się w środkowej części tabeli. Trzy punkty więcej ma jednak drużyna z Nadrenii Północnej Westfalii. U siebie Hansa jest bardzo groźna. W trzech ostatnich domowych spotkaniach, piłkarze tej drużyny trafiali do bramki rywali przynajmniej dwa razy w każdym z nich.

Hamburger SV podejmie u siebie Norymbergę w niedzielnym spotkaniu. To z kolei będzie starcie ekip z górnej części tabeli. Gospodarze są niepokonani na własnym terenie od sześciu spotkań, dodatkowo mają patent na swojego najbliższego rywala. Cztery ostatnie mecze w Hamburgu kończyły się zwycięstwem HSV. Obydwie drużyny przed tygodniem zdobyły trzy punkty.

PIĄTEK – 24 WRZEŚNIA

18:25 2. Bundesliga – 8. kolejka: SSV JAHN REGENSBURG – ERZGEBIRGE AUE 

SOBOTA – 25 WRZEŚNIA

20:25 2. Bundesliga – 8. kolejka: HANSA ROSTOCK – FC SCHALKE 04 

Komentarz: Kamil Kania – Marcin Borzęcki

NIEDZIELA – 26 WRZEŚNIA

13:25 2. Bundesliga – 8. kolejka: HAMBUGER SV – 1. FC NÜRNBERG 

Komentarz: Kamil Kania

 

About Michał Dąbrowski

Piszę o sporcie, bo lubię.