8. kolejka PHL: W meczu na szczycie lepszy GKS Katowice

W meczu na szczycie GKS Katowice lepszy od KH Energa Toruń. W Tychach gospodarze nie mieli zbyt wiele do powiedzenia w starciu z Re-Plast Unią Oświęcim. W Jastrzębiu-Zdroju padło aż dziewięć bramek. W czwartek rozpoczęła się 8. kolejka Polskiej Hokej […]

W czwartek rozpoczęła się 8. kolejka Polskiej Hokej Ligi. W meczu Comarch Cracovia pokonała Tauron Podhale Nowy Targ 4:0. Bardzo dobrze zaprezentował się Damian Kapica, który strzelił gola i zaliczył dwie asysty.

W piątek GKS Katowice po raz pierwszy w tym sezonie zagrał na własnym obiekcie. W Satelicie prowadząca w tabeli PHL GieKSa walczyła z wiceliderem KH Energa Toruń. Ślązacy zwyciężyli 4:1, w drugiej tercji Grzegorz Pasiut trafił pod poprzeczkę, a w trzeciej Carl Hudson umieścił krążek w siatce uderzając bardzo mocno z linii niebieskiej. Po spotkaniu kibice zgotowali hokeistom głośną owację.

W Tychach gospodarze, którzy pokonali ostatnio zarówno GieKSę, jak i torunian, nie mieli szans w starciu z drużyną z Oświęcimia. Po pierwszej tercji goście prowadzili 2:1. Przez cały mecz tyszanie nie potrafili znaleźć recepty na dobrą grę Unii. Ostatecznie przyjezdni wygrali 5:1. Podczas tego meczu upamiętniono 40 rocznicę górniczego strajku w kopalni Piast. Była orkiestra, jubileuszowe koszulki a z trybun obserwowali mecz zaproszeni górnicy.

W Jastrzębiu-Zdroju w meczu z Ciarko STS Sanok po niewiele ponad 30 minutach gry było 4:1 dla mistrzów Polski. Ambitnie grający goście jednak do ostatniej sekundy walczyli o dobry wynik. Mistrzowie Polski wygrali 5:4.

W niedzielę 9. kolejka PHL. Hitowo zapowiada się konfrontacja Unii z GKS Katowice. Mecz, podobnie jak pozostałe niedzielne spotkania, będzie transmitowany na platformie polskihokej.tv.

Comarch Cracovia– Tauron Podhale Nowy Targ 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)