8. kolejka piłkarskiej Ekstraligi kobiet w TVP Sport

W przeciwieństwie do wielu innych lig, ten weekend będzie ostatnim z Ekstraligą kobiet przed przerwą na mecze reprezentacji w eliminacjach do mistrzostw świata. Jedno z sobotnich spotkań pokaże TVP Sport, natomiast jedno niedzielne transmitowane będzie na stronie sport.tvp.pl. W sobotę […]

W przeciwieństwie do wielu innych lig, ten weekend będzie ostatnim z Ekstraligą kobiet przed przerwą na mecze reprezentacji w eliminacjach do mistrzostw świata. Jedno z sobotnich spotkań pokaże TVP Sport, natomiast jedno niedzielne transmitowane będzie na stronie sport.tvp.pl.

W sobotę w Koninie Medyk podejmie drużynę, która odebrała jej tytuł mistrzyń Polski – Górnik Łęczna zmaga się z licznymi kontuzjami, m.in. Aleksandry Posiewki, Anny Zając czy Klaudii Miłek, a przed tygodniem łęcznianki przegrały aż 0:5 z SMS-em Łódź. Medyk z kolei przed tygodniem przegrał z Czarnymi Sosnowiec 0:3, a po wygranej GKS-u Katowice z Tarnovią spadł na piąte miejsce w tabeli. Obie drużyny zatem, które przed poprzednim sezonem były wymieniane w gronie głównych kandydatów do złota, drugi sezon z rzędu już w rundzie jesiennej wydają się celować maksymalnie w brązowy medal – i nie da się ukryć, że są dla siebie nawzajem najważniejszym rywalem.

Wspomniany GKS czeka w tym tygodniu bardzo trudny wyjazd – do lidera z Łodzi. Jest to jednak zespół, który stać na sprawienie niespodzianki kibicom, choć wydaje się to mało prawdopodobne wobec wysokiej formy podopiecznych Marka Chojnackiego, wciąż niepokonanych w tym sezonie. Bez porażki na razie są także Czarni Antrans Sosnowiec – mistrz Polski jednak będzie musiał poczekać na pojedynek w Bielsku-Białej, gdyż na prośbę gospodyń mecz przełożono o miesiąc. Z kolei drugi z beniaminków, Tarnovia, podejmować będzie AP Lotos Gdańsk – to spotkanie może okazać się jednym z ważniejszych w kontekście walki o utrzymanie w Ekstralidze. Na razie te drużyny plasują się wyżej od Rekordu i Olimpii Szczecin, jednak różnice nie są na tyle duże, jak w poprzednim sezonie, a zimowe transfery mogą wprowadzić zamieszanie w tej części tabeli. Olimpia w niedzielę zagra w Bydgoszczy, gdzie nie będzie faworytem, ale na potknięcie Sportisu KKP czeka Śląsk Wrocław, który zgodnie z oczekiwaniami pnie się w górę tabeli – po rozegraniu wszystkich spotkań z najtrudniejszymi rywalami notuje serię zwycięstw z drużynami niżej notowanymi, a wobec bardzo słabych ostatnich wyników AZS-u UJ Kraków, wrocławianki liczą na kolejny awans i zmniejszenie dystansu do czołówki.

SOBOTA – 9 PAŹDZIERNIKA 2021

11:10 Ekstraliga – 8. kolejka: MEDYK POLOMARKET KONIN – GÓRNIK ŁĘCZNA

Komentarz: Michał Zawacki – Joanna Tokarska (z Konina)

NIEDZIELA – 10 PAŹDZIERNIKA 2021

17:35 Ekstraliga – 8. kolejka: WKS ŚLĄSK WROCŁAW – AZS UJ KRAKÓW
*(12 października o 08:15  w TVP Sport)

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.