Weekend ze sportami walki w polskiej telewizji

Ten weekend ewidentnie zapisze się na kartach pięściarskich historii. Gala WBC to wydarzenie, którego nie można przegapić ze względu na pojedynki, które zachwycą nasze oko. Transmisje wydarzeń bokserskich odbędą się w Polsacie, TVP Sport oraz FightKlubie.  Polsat Boxing Promotions, Węgierska […]

Ten weekend ewidentnie zapisze się na kartach pięściarskich historii. Gala WBC to wydarzenie, którego nie można przegapić ze względu na pojedynki, które zachwycą nasze oko. Transmisje wydarzeń bokserskich odbędą się w Polsacie, TVP Sport oraz FightKlubie. 

Polsat Boxing Promotions, Węgierska Górka. To już druga gala PBP. Tym razem włodarze zdecydowali, że dane wydarzenie odbędzie się w Węgierskiej Górce. W ringu odbędzie się sześć pięściarskich pojedynków, w których oczywiście zawalczą świetnie wyszkoleni zawodnicy z Polski. Do klatki na walkę wieczoru wyjdzie kubańczyk Ihosvany Garcia. Jego rywal to nie byle kto. Nabil Zaky jest egipskim mistrzem wagi półśredniej, jest on również faworytem nadchodzącego starcia. PBP jest bardzo młodą i innowatorską federacją, której idea zrodziła się w maju bieżącego roku. Miejmy nadzieję, że to wydarzenie będzie zrzeszać wszystkich fanatyków sportów walki przed telewizorami.

Gala WBC, Las Vegas, USA. Zacznijmy od początku. W niedzielnym wydarzeniu jest nie jedna, a dwie walki, które po prostu trzeba obejrzeć. Pierwszym z dwóch starć będzie rewanżowy pojedynek Adama Kownackiego z Robertem Heleniusem. Adam jest Polakiem, który wraz z rodzicami w wieku siedmiu lat wyjechał z Łomży do USA. W Ameryce kradnie serca wielu pasjonatów pięściarskich zmagań. Fin jest bokserem wagi ciężkiej i byłym mistrzem wagi ciężkiej federacji EBU. Ostatnim razem gdy obaj zawodnicy mierzyli się w ringu, niespodziewanie przegrał Polak. W rezultacie bardzo oddalił się od tytułu mistrza świata wagi ciężkiej. Kownacki jest bardzo zmotywowany i nie ma zamiaru odpuścić w żadnym calu walki. Drugą walka jest starcie światowych bokserskich gwiazd, które, jak zawsze, dadzą nam świetny popis umiejętności na najwyższym poziomie. Tyson Fury (30-1-21) kontra Deontey Wilder (42-1-41). Same rekordy i liczby pokazują klasę zawodników. Stawką tego spotkania zalanego sławą, będzie pas mistrza świata wagi ciężkiej należący do Fury’ego. Jest to już trzecia potyczka obu zawodników.  Pierwsza odbyła się w 2018 roku, a po tej spektakularnej i świetnej walce sędziowie ogłosili rewanż. Drugi pojedynek gwiazd miał miejsce w lutym zeszłego roku. Tym razem wygrał Tyson, a Wilder poczuł gorycz porażki. Czy Fury powtórzy ten wyczyn?

PIĄTEK – 8 PAŹDZIERNIKA 2021

15:30 Polsat Boxing Promotions, Węgierska Górka: WAŻENIE 


16:00 A Night of Championship: WAŻENIE na żywo


19:00 
Babilon MMA 25, Łomża: PIOTR KACPRZAK – KRZYSZTOF GUTOWSKI 
*(od 20:00 także w Super Polsat)


SOBOTA –  9 PAŹDZIERNIKA 2021

19:00 Polsat Boxing Promotions, Węgierska Górka: IHOSVANY GARCIA  NABIL ZAKY 
*(w Polsat Sport Fight do 20:00, od 20:00 w Polsat Sport Extra i Super Polsat)


19:30 Kinguin Prime Time Wrestling #1: Revolucja, Chorzów: GALA na żywo


20:00 Gala Boksu, Birmingham, Anglia: BRAD FOSTER  JASON CUNNINGHAM 


20:00 A Night of Championship, Liverpool, Anglia: LIAM SMITH  ANTHONY FOWLER 

NIEDZIELA – 10 PAŹDZIERNIKA 2021

01:00 UFC Fight Night 193, Las Vegas, USA: MACKENZIE DERN – MARINA RODRIGUEZ 


02:00 Bare Knuckle Fighting Championship: Fight Night 1, Billings, USA: MELVIN GUILLARD – JOE RIGGS 

Komentarz: Jacek Adamczyk

02:00 Gala WBC, Las Vegas, USA: ADAM KOWNACKI – ROBERT HELENIUS; TYSON FURY – DEONTAY WILDER 

About Antoni Borkowski