Inauguracja Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym w Eurosporcie 1

W tym roku sezon Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym przewiduje na początek trzy rundy rozgrywane w ciągu najbliższego tygodnia w USA. Pierwszą rundę w Waterloo pokaże w niedzielę Eurosport. Mimo że to Europie odbywają się najważniejsze wyścigi, kalendarz udało się […]

W tym roku sezon Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym przewiduje na początek trzy rundy rozgrywane w ciągu najbliższego tygodnia w USA. Pierwszą rundę w Waterloo pokaże w niedzielę Eurosport.

Mimo że to Europie odbywają się najważniejsze wyścigi, kalendarz udało się ułożyć tak, aby w USA stawiła się cała światowa czołówka. W rywalizacji pań zobaczymy całą czołową dziesiątkę rankingu UCI – na czele z Holenderkami Lucindą Brand, Denise Betsemą, Annemarie Worst, Yarą Kastelijn, Fem van Empel i Aniek van Alphen. Gospodarze największe nadzieje pokładają w swojej krajowej mistrzyni Clarze Honsinger, Kanadyjczycy w Maghalie Rochette, która pojedzie w trykocie mistrzyni kontynentu, a Belgowie w Sanne Cant, również prezentującej na sobie trykot krajowej mistrzyni. Wielką nieobecną będzie Ceylin del Carmen Alvarado, która pierwszych wyścigów sezonu 2021 nie może zaliczyć do udanych. Stawkę gwiazd uzupełnią startujące z dalszych miejsc Włoszki Alice Maria Arzuffi i Eva Lechner, objawienie poprzedniego sezonu, Węgierka Kata Blanka Vas, a także mistrzyni olimpijska z Tokio w kolarstwie górskim, Szwajcarka Jolanda Neff. Warto też zwrócić uwagę na silną reprezentację Francuzek, na czele z Marion Norbert Riberolle i siostrami Clauzel, przedstawicielki młodego pokolenia reprezentacji Oranje, Puck Pieterse, Manon Bakker, Inge van der Heijden czy Shirin van Anrooij oraz Belgijki Alicię Franck i Ellen van Loy.

U panów wciąż trwa wielkie oczekiwanie na rozpoczęcie sezonu przełajowego przez Mathieu van der Poela i Wouta van Aerta. Pod ich nieobecność, a także wobec absencji Laurensa Sweecka, który uważa, że tak długa podróż w początkowej fazie sezonu zadziała niekorzystnie na jego plany, belgijsko-holenderska batalia opierać się będzie, tak jak we wrześniowych wyścigach, na Larsie van der Haarze ze strony Pomarańczowych oraz Elim Iserbycie, Toonie Aertsie, Michaelu Vanthourenhoucie, Quintenie Hermansie i Daanie Soete. Ponadto pojawi się Victor Baestens, który z powodzeniem prezentował się w USCX Series, wygrywając wszystkie dotychczasowe wyścigi – oba w Rochester i oba w Baltimore.

NIEDZIELA – 10 PAŹDZIERNIKA 2021

19:25 Puchar Świata UCI, Waterloo, USA: WYŚCIG ELITY KOBIET na żywo


20:55 Puchar Świata UCI, Waterloo, USA: WYŚCIG ELITY MĘŻCZYZN na żywo

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.