8. kolejka Sky BET Championship w Eleven Sports

Fanów piłki nożnej w wyspiarskim wydaniu czeka 8. już kolejka Sky BET Championship, a więc rozgrywek na zapleczu angielskiej Premier League. W sobotę, 21 września mecz na Elland Road: Leeds United – Derby County. Pozycja obu klubów w tym sezonie ligowym jest zgoła […]

Fanów piłki nożnej w wyspiarskim wydaniu czeka 8. już kolejka Sky BET Championship, a więc rozgrywek na zapleczu angielskiej Premier League.

W sobotę, 21 września mecz na Elland Road: Leeds United – Derby County. Pozycja obu klubów w tym sezonie ligowym jest zgoła odmienna, co sprawia, że faworyt spotkania sam się wyłania. Podopieczni Marcelo Bielsy są liderami tabeli. Na koncie mają 16 punktów, tyle samo, co 2. Swansea City. Piłkarze Phillipa Cocu natomiast zajmują 19. miejsce z 7 ,,oczkami” i tracą tylko 2 punkty do pozycji w strefie spadkowej. Mecz Leeds – Derby powinno być jednak bardzo emocjonujące dla polskich widzów, ponieważ jest to swoiste starcie polsko – polskie. Barw ,,Pawi” kolejny sezon broni Mateusz Klich, zaś w ekipie ,,Baranów” na boisku oglądać będziemy mogli Krystiana Bielika. Ten pojedynek uważnie powinien oglądać selekcjoner reprezentacji Polski, Jerzy Brzęczek, aby przekonań się, który z piłkarzy może być dla kadry bardziej wartościowy w środku pola na październikowe mecze w ramach eliminacji mistrzostw Europy 2020. Początek tej rywalizacji o 13:25. Relacja na żywo w Eleven Sports 2.

Batalia drużyny z czołówki tabeli z zespołem z końcówki ligi – takie hasło mogą nosić oba transmitowane w ten weekend przez stację Eleven Sports mecze 8. serii gier Sky BET Championship. W niedzielę, 22 września na The Hawthorns dojdzie do spotkania 6. West Bromwich Albion z 23., a więc przedostatnim Huddersfield Town Kamila Grabary. ,,The Terriers” przegrały 5 ostatnich meczów ligowych, a do tego dołożyły porażkę w 1/64 finału Pucharu Ligi Angielskiej z występującym na poziomie League One Lincoln. West Brom w Championship gra w kratkę, notując na przemian zwycięstwa i porażki, jednak całość przekłada się na solidne miejsce w stawce i utratę tylko dwóch ,,oczek” do pierwszych dwóch ekip. Transmisja tego starcia od 12:55 na antenie Eleven Sports 3.

SOBOTA – 21 WRZEŚNIA 2019

13:25 Sky BET Championship – 8. kolejka: LEEDS UNITED – DERBY COUNTY na żywo

Komentarz: Marcin Grzywacz –  Tomasz Zieliński

NIEDZIELA – 22 WRZEŚNIA 2019

12:55 Sky BET Championship – 8. kolejka: WEST BROMWICH ALBION – HUDDERSFIELD TOWN na żywo
 

Komentarz: Marcin Grzywacz – Tomasz Zieliński

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.