8. kolejka Tauron Ligi w Polsacie Sport i Polsacie Box GO

Pierwsza w pełni transmitowana kolejka Tauron Ligi zostanie rozegrana w najbliższych dniach. Mecze rywalizacji o mistrzostwo Polski siatkarek oglądać można na sportowych antenach Polsatu oraz w Polsacie Box GO. Ósmą serię spotkań rozpocznie starcie Energi MKS Kalisz z E.Leclerc Moya […]

Pierwsza w pełni transmitowana kolejka Tauron Ligi zostanie rozegrana w najbliższych dniach. Mecze rywalizacji o mistrzostwo Polski siatkarek oglądać można na sportowych antenach Polsatu oraz w Polsacie Box GO.

Ósmą serię spotkań rozpocznie starcie Energi MKS Kalisz z E.Leclerc Moya Radomką Radom. Faworytem jest drużyna przyjezdna – zajmująca trzecie miejsce w tabeli, choć sklasyfikowane pięć pozycji niżej rywalki mają do nich tylko pięć punktów straty. Radomka w tej kolejce może liczyć jedynie na odrobienie części strat do Chemika Police – ten jednak gra z dziewiątym w tabeli #VolleyWrocław. Porażka z ŁKS-em przed miesiącem nie wybiła podopiecznych Jacka Nawrockiego z rytmu i z zaledwie punktem straty do niepokonanego Developresu obrończynie tytułu są wiceliderkami tabeli Tauron Ligi. Wrocławianki natomiast w tych rozgrywkach prezentują się ze zmiennym szczęściem, ale wygrane z obiema łódzkimi drużynami muszą zapalić policzankom żółtą lampkę przed piątkowym spotkaniem.

Ligową sobotę rozpocznie mecz Uni Opole z ŁKS-em – drużynami z identycznym bilansem zwycięstw i porażek (4-3), ale dorobek „Wiewiór” jest o trzy punkty wyższy. Opolanki na razie mogą się poszczycić przede wszystkim wygraną z Radomką, natomiast pozostałe mecze z czołowymi drużynami – Developresem i Chemikiem – kończyły bez punktu. Bohaterkami również drugiego sobotniego meczu będą drużyny ze środka tabeli – szósta IŁ Capital Legionovia Legionowo i dziesiąty, ale tracący tylko punkt do ósemki BKS BOSTIK Bielsko-Biała.

W niedzielę natomiast odbędzie się hit kolejki – Grot Budowlani Łódź będą podejmować Developres Bella Dolina Rzeszów. Gospodynie na razie nie miały okazji do pochwalenia się wygraną nad wysoko notowanym rywalem, natomiast chluby nie przynosi im porażka z wrocławiankami. Z kolei niepokonany Developres ma na rozkładzie na razie głównie drużyny z dołu tabeli, a wygraną z ŁKS-em wyszarpał dopiero w tie-breaku. Kolejkę zakończy poniedziałkowy mecz Jokera Świecie i bydgoskiego Pałacu – dwóch najsłabszych na razie drużyn Tauron Ligi.

CZWARTEK – 11 LISTOPADA 2021

17:15 Tauron Liga – 8. kolejka: ENERGA MKS KALISZ – E.LECLERC MOYA RADOMKA RADOM

PIĄTEK – 12 LISTOPADA 2021

20:30 Tauron Liga – 8. kolejka: GRUPA AZOTY CHEMIK POLICE – #VOLLEYWROCŁAW

SOBOTA – 13 LISTOPADA 2021

15:45 Tauron Liga – 8. kolejka: UNI OPOLE – ŁKS COMMERCECON ŁÓDŹ


18:45 Tauron Liga – 8. kolejka: IŁ CAPITAL LEGIONOVIA LEGIONOWO – BKS BOSTIK BIELSKO-BIAŁA

NIEDZIELA – 14 LISTOPADA 2021

20:30 Tauron Liga – 8. kolejka: GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ – DEVELOPRES BELLA DOLINA RZESZÓW

PONIEDZIAŁEK – 15 LISTOPADA 2021

20:30 Tauron Liga – 8. kolejka: JOKER ŚWIECIE – POLSKI PRZETWORY PAŁAC BYDGOSZCZ