9. kolejka PGE Ekstraligi w Eleven Sports i nSport+

W najbliższy weekend rozegrana zostanie 9. kolejka PGE Ekstraligi. Piątkowe mecze pokaże Eleven Sports, a niedzielne nSport+. Na półmetku zmagań widać, że liga podzieliła się na dwie grupy – walczącą o play-offy piątkę oraz rywalizującą o utrzymanie trójkę. W tej […]

W najbliższy weekend rozegrana zostanie 9. kolejka PGE Ekstraligi. Piątkowe mecze pokaże Eleven Sports, a niedzielne nSport+.

Na półmetku zmagań widać, że liga podzieliła się na dwie grupy – walczącą o play-offy piątkę oraz rywalizującą o utrzymanie trójkę. W tej drugiej znalazł się eWinner Apator Toruń, który podejmować będzie na inaugurację kolejki Betard Spartę Wrocław. Po kilku słabszych meczach, w których nagle musieli radzić sobie bez swojego lidera, Taia Woffindena, wrocławianie wyszli na czoło tabeli i stali się głównymi faworytami do jazdy o medale. Natomiast w Grodzie Kopernika mają poważne problemy kadrowe – do „łatania” jest zbyt dużo dziur, a jedynym, który może coś na to poradzić, jest Robert Lambert. Wszystko wskazuje na to, że rezygnacja z Tobiasza Musielaka nie była zbyt rozsądnym ruchem Apatora.

Nieoczekiwanie poza czwórką w tej chwili znajduje się Fogo Unia Leszno, która w piątek gościć będzie na stadionie im. Alfreda Smoczyka Eltrox Włókniarza Częstochowa. Brak silnych juniorów, którzy w osobie Bartosza Smektały i Dominika Kubery byli mocnym punktem Byków przez kilka lat, zbiera swoje żniwo, natomiast pod Jasną Górą właśnie ta formacja prezentuje się nieoczekiwanie najlepiej i dzięki temu nadrabia punkty tracone przez zawodników, od których miał zależeć wynik Włókniarza.

W niedzielę pierwszym meczem będzie starcie Motoru Lublin z gorzowską Stalą. Gościom z pewnością pomogło objeżdżenie się w zawodach młodzieżowych oraz w 2. Lidze Żużlowej Rafała Karczmarza, który w domowym meczu z Unią Leszno jeździł dużo pewniej jako rezerwa za wciąż niegotowego, jak się zdaje, na ekstraligowe wyzwania Marcusa Birkemose. Koziołki są z kolei na fali opadającej, gdyż do końca oczekiwań nie spełnia sprowadzony już po rozpoczęciu sezonu Dominik Kubera, a loty obniżyli także juniorzy Motoru.

Dziewiątą kolejkę zakończy mecz, który może okazać się kluczowy w kontekście walki o utrzymanie – do Grudziądza przyjedzie ekipa Falubazu. Zielonogórzanie nieoczekiwanie pokonali Apatora w zeszłym tygodniu, a Mateusz Tonder wyrósł na lidera drużyny Piotra Żyto. Tym samym wynik meczu w Grudziądzu jest sprawą otwartą – zwłaszcza że poza Nickim Pedersenem żaden z zawodników GKM-u nie gwarantuje satysfakcjonującej zdobyczy punktowej.

PIĄTEK – 11 CZERWCA 2021

17:30 PGE Ekstraliga – 9. kolejka: STUDIO 
Ipla

18:00 PGE Ekstraliga – 9. kolejka: EWINNER APATOR TORUŃ – BETARD SPARTA WROCŁAW 
Ipla

20:15 PGE Ekstraliga – 9. kolejka: STUDIO 
Ipla

20:30 PGE Ekstraliga – 9. kolejka: FOGO UNIA LESZNO – ELTROX WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA 
Ipla

NIEDZIELA – 13 CZERWCA 2021

16:00 PGE Ekstraliga – 9. kolejka: STUDIO 


16:30 PGE Ekstraliga – 9. kolejka: MOTOR LUBLIN – MOJE BERMUDY STAL GORZÓW 


18:45 PGE Ekstraliga – 9. kolejka: STUDIO


19:15 PGE Ekstraliga – 9. kolejka: ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM GRUDZIĄDZ – MARWIS.PL FALUBAZ ZIELONA GÓRA


21:15 Magazyn PGE EKSTRALIGA 

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.