Scandinavian Mixed i Palmetto Championship w Golf Channel Polska

Sztokholm będzie pierwszą w historii areną równoległych zmagań golfistów i golfistek w European Tourze. Z kolei w ramach PGA Tour rozegrany zostanie turniej Palmetto Championship. Obie imprezy pokaże Golf Channel Polska. Na dzień przed startem tradycyjnego długiego weekendu z golfem […]

Sztokholm będzie pierwszą w historii areną równoległych zmagań golfistów i golfistek w European Tourze. Z kolei w ramach PGA Tour rozegrany zostanie turniej Palmetto Championship. Obie imprezy pokaże Golf Channel Polska.

Na dzień przed startem tradycyjnego długiego weekendu z golfem stacja poinformowała o pozyskaniu na wyłączność praw do pokazywania US Open – pierwszego turnieju wielkoszlemowego z udziałem Polaka. Adrian Meronk, który wywalczył kwalifikację podczas swoich trzech ostatnich startów w European Tourze, nie weźmie udziału w zawodach na tydzień przed tym historycznym startem. W Szwecji oglądać będziemy stawkę 78 mężczyzn i 78 kobiet, którzy na tym samym polu powalczą o równe punkty do swoich rankingów oraz o równe nagrody pieniężne – dla zwycięzców przewidziane jest o 166 tys. euro. Obok dobrze nam znanych z rywalizacji w cyklu „pierwszej europejskiej ligi” golfa Aarona Raia, Joosta Luitena, Joachima B. Hansena czy Adriana Otaegui zobaczymy zawodniczki startujące w Ladies European Tour, a także pełniącą wraz z Henrikiem Stensonem rolę gospodarza imprezy Anniką Sörenstam – największą legendą kobiecego golfa w historii.

W ramach PGA Tour też rozegrana zostanie nowa impreza – w miejsce odwołanego RBC Canadian Open postanowiono zorganizować zawody Palmetto Championship w Północnej Karolinie. Tradycyjnie, na tydzień przed imprezą wielkoszlemową nie należy spodziewać się bardzo silnej stawki. Niemniej na tee staną m.in. Dustin Johnson czy Brooks Koepka. Wśród nieobecnych wymienić należy przede wszystkim Jona Rahma – Hiszpan podczas zeszłotygodniowego Memorial Tournament uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa i pomimo prowadzenia sześcioma uderzeniami po trzech rundach musiał wycofać się z udziału w rywalizacji.

CZWARTEK – 10 CZERWCA 2021

19:00 PGA European Tour – Scandinavian Mixed, Göteborg, Szwecja: I RUNDA

Komentarz: Jacek Person

21:00 
PGA Tour – Palmetto Championship at Congaree, Ridgeland, USA: I RUNDA
Ipla
Komentarz: Jacek Person

PIĄTEK – 11 CZERWCA 2021

19:00 PGA European Tour – Scandinavian Mixed, Göteborg, Szwecja: II RUNDA

Komentarz: Jacek Person

21:00 
PGA Tour – Palmetto Championship at Congaree, Ridgeland, USA: II RUNDA
Ipla
Komentarz: Jacek Person

SOBOTA – 12 CZERWCA 2021

14:00 PGA European Tour – Scandinavian Mixed, Göteborg, Szwecja: III RUNDA 

Komentarz: Jacek Person

21:00 
PGA Tour – Palmetto Championship at Congaree, Ridgeland, USA: III RUNDA
Ipla
Komentarz: Jacek Person

NIEDZIELA – 13 CZERWCA 2021

14:00 PGA European Tour – Scandinavian Mixed, Göteborg, Szwecja: FINAŁ

Komentarz: Jacek Person

21:00 
PGA Tour – Palmetto Championship at Congaree, Ridgeland, USA: FINAŁ
Ipla
Komentarz: Jacek Person

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.