9. kolejka Premier League w Canal+ Sport 2

Po reprezentacyjnej przerwie wraca ligowa piłka. Z 9. kolejki Premier League zobaczymy pięć spotkań. Transmisje na Canal+ Sport 2. W tym tygodniu zmagania rozpoczną się w sobotę od pojedynku Evertonu z West Hamem. The Toffees zawodzą w tym sezonie na […]

Po reprezentacyjnej przerwie wraca ligowa piłka. Z 9. kolejki Premier League zobaczymy pięć spotkań. Transmisje na Canal+ Sport 2.

W tym tygodniu zmagania rozpoczną się w sobotę od pojedynku Evertonu z West Hamem. The Toffees zawodzą w tym sezonie na całej linii. Przegrali cztery ostatnie spotkania, z siedmioma punktami znajduje się w strefie spadkowej. West Ham ma 12 punktów i zajmuje 8. miejsce. W ostatnich dwóch meczach Młoty zdobyły tylko jeden punkt. Na Stamford Bridge będziemy świadkami rywalizacji Chelsea z Newcastle. Klub z Londynu jest na 5. pozycji z dorobkiem 14 punktów. W poprzedniej kolejce Chelsea wygrała z Southampton 4:1 i może być podobnie w tej kolejce. Sroki na początku października wygrały dopiero drugi mecz w sezonie pokonując Manchester United 1:0. Newcastle sięgnął ostatnio po trzy punkty na stadionie swojego najbliższego rywala w 2012 roku. Zespół Roy’a Hodgson’a, czyli Crystal Palace spotka się z Manchesterem City. Gospodarze dobrze zaczęli sezon. Orły są na szóstym miejscu wygrywając ostatnio z West Hamem i Norwich. Obywatele znów odnieśli niespodziewaną porażkę. Tym razem City polegli na Eithad z Wolves 0:2. Ich najgroźniejszy rywal – Liverpool, odskoczył już na osiem punktów.

Być może perfekcyjny start The Reds przerwie Manchester United. Spotkanie na Old Trafford będzie hitem 9. kolejki Premier League. Wspomniany Liverpool legitymuje się z bilansem 8-0-0, choć niewiele brakowało, by w drugiej rubryce pojawiła się jedynka. Mimo sporej przewagi piłkarzom Jurgena Kloppa gola na wagę zwycięstwa udało się zdobyć dopiero w piątej minucie doliczonego czasu gry. W poniedziałek odbędzie się ostatni mecz w ten rundzie. Najwyżej sklasyfikowany z beniaminków – Sheffield United podejmie Arsenal. Drużyna Chrisa Wildera ostatnio zremisowała z Watford 0:0. Kanonierzy są na trzecim miejscu i w tym sezonie zdobywali punkty w 7 z 8 spotkań.