Alpejski Puchar Świata w Eurosporcie

W najbliższy weekend specjaliści od narciarstwa alpejskiego rywalizować będą w Bansku i Kitzbühel. Transmisje z zawodów Pucharu Świata przeprowadzi Eurosport. Panie, które wystąpią w Bułgarii, zmierzą się w konkurencjach szybkościowych – w piątek i sobotę rozegrane zostaną biegi zjazdowe (jeden […]

W najbliższy weekend specjaliści od narciarstwa alpejskiego rywalizować będą w Bansku i Kitzbühel. Transmisje z zawodów Pucharu Świata przeprowadzi Eurosport.

Panie, które wystąpią w Bułgarii, zmierzą się w konkurencjach szybkościowych – w piątek i sobotę rozegrane zostaną biegi zjazdowe (jeden jako „odrabiany” po odwołaniu rywalizacji w Val d’Isere), natomiast w niedzielę supergigant. Pomimo że na liście startowej znajduje się Mikaela Shiffrin, ciężko wierzyć, że odegra tutaj główną rolę. Oczy kibiców skierowane będą zapewne na Ester Ledecką oraz Włoszki na czele z trzecią w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Federicą Brignone.

Panowie rywalizować będą w supergigancie, zjeździe i slalomie. Ta druga konkurencja jest tą, na którą kibice narciarstwa alpejskiego czekają cały rok – rozgrywana jest na najtrudniejszej w cyklu trasie Streif. Stok zebrał już pierwszą ofiarę w tym roku – Dominik Paris, który świetnie zakończył rok 2019 dwoma zwycięstwami w Bormio i miał walczyć o Małą Kryształową Kulę za zjazd, podczas treningu doznał kontuzji więzadeł krzyżowych kolana, która wyeliminowała go z rywalizacji do końca sezonu.

PIĄTEK – 24 STYCZNIA 2020

09:30 Puchar Świata, Bansko, Bułgaria: ZJAZD KOBIET 
*(o 15:55  w Eurosport 2 HD)
Eurosport PlayerIpla

11:20 Puchar Świata, Kitzbühel, Austria: SUPERGIGANT MĘŻCZYZN 
Eurosport PlayerIpla

SOBOTA – 25 STYCZNIA 2020

09:35 Puchar Świata, Bansko, Bułgaria: ZJAZD KOBIET 
*(o 19:00  w Eurosport 1 HD)
Eurosport PlayerEurosport 1 HDIpla

11:25 Puchar Świata, Kitzbühel, Austria: ZJAZD MĘŻCZYZN 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

NIEDZIELA – 26 STYCZNIA 2020

09:05 Puchar Świata, Bansko, Bułgaria: SUPERGIGANT KOBIET 
*(o 11:30  w Eurosport 2 HD)
Eurosport PlayerIpla

10:30 Puchar Świata, Kitzbühel, Austria: 1. PRZEJAZD SLALOMU MĘŻCZYZN 
Eurosport PlayerIpla

13:00 Puchar Świata, Kitzbühel, Austria: 2. PRZEJAZD SLALOMU MĘŻCZYZN 
Eurosport PlayerIpla

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.