Alpejski Puchar Świata w Eurosporcie

Po trzech tygodniach od inauguracji w Sölden powraca Puchar Świata w narciarstwie alpejskim. Zawody w slalomie równoległym w Lech/Zürs transmitować będzie Eurosport. Podczas mistrzostw świata konkurencja ta wywołała kontrowersje, ze względu na nierówne przygotowanie tras, które odbiło się również na […]

Po trzech tygodniach od inauguracji w Sölden powraca Puchar Świata w narciarstwie alpejskim. Zawody w slalomie równoległym w Lech/Zürs transmitować będzie Eurosport.

Podczas mistrzostw świata konkurencja ta wywołała kontrowersje, ze względu na nierówne przygotowanie tras, które odbiło się również na wyniku Maryny Gąsienicy-Daniel. Dziewiąte miejsce Polki przed rokiem w Lech/Zürs było jednak pierwszym w czołowej dziesiątce zawodów świata wywalczone przez Polkę od czasów sióstr Tlałek i w związku z tym wiążemy nadzieję na kolejny dobry wynik naszej zawodniczki.

Podobnie jak przed rokiem, tylko jedne zawody w tej konkurencji są zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata, zatem zwycięstwo w ten weekend zagwarantuje Małą Kryształową Kulę. Nie trafi ona na pewno do Mikaeli Shiffrin lub Petry Vlhovej, które w Lech/Zürs nie wystartują. Zaprezentują się natomiast takie zawodniczki jak Marta Bassino i Katharina Liensberger, które dzieliły najwyższy stopień podium na mistrzostwach świata w Cortinie, Lara Gut-Behrami czy druga przed rokiem Paula Coltzan.

Na liście startowej zawodów mężczyzn również zabraknie paru nazwisk. Drugi w Sölden Roland Leitinger podczas treningu w Reiteralm zerwał więzadło krzyżowe w prawym kolanie i nie pojawi się na stoku w tym sezonie. Z kolei kontuzja kostki wykluczyła na sześć tygodni Marco Schwarza, zeszłorocznego zdobywcy Małej Kryształowej Kuli za slalom. Wciąż jednak należy spodziewać się emocji w rywalizacji z udziałem Alexisa Pinturault, Filipa Zubčicia, Alexandra Schmida czy Stefana Luitza, a swojemu rodakowi z pewnością będzie chciał ponownie utrzeć nosa Mathieu Faivre.

SOBOTA – 13 LISTOPADA 2021

11:00 Puchar Świata, Lech/Zürs, Austria: SLALOM RÓWNOLEGŁY KOBIET – KWALIFIKACJE na żywo


16:50 Puchar Świata, Lech/Zürs, Austria: SLALOM RÓWNOLEGŁY KOBIET na żywo

NIEDZIELA – 14 LISTOPADA 2021

11:00 Puchar Świata, Lech/Zürs, Austria: SLALOM RÓWNOLEGŁY MĘŻCZYZN – KWALIFIKACJE na żywo


16:00 Puchar Świata, Lech/Zürs, Austria: SLALOM RÓWNOLEGŁY MĘŻCZYZN na żywo

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.