11. kolejka piłkarskiej Ekstraligi kobiet w TVP Sport i transmisjach internetowych

W ten weekend miała zakończyć się runda jesienna Ekstraligi kobiet. Ponieważ jednak do rozegrania jest kilka zaległych spotkań, w sobotę i niedzielę nie poznamy wszystkich rozstrzygnięć pierwszej połowy sezonu. Rozegrane zostaną jednak bardzo ciekawe spotkania, a jedno z nich pokaże […]

W ten weekend miała zakończyć się runda jesienna Ekstraligi kobiet. Ponieważ jednak do rozegrania jest kilka zaległych spotkań, w sobotę i niedzielę nie poznamy wszystkich rozstrzygnięć pierwszej połowy sezonu. Rozegrane zostaną jednak bardzo ciekawe spotkania, a jedno z nich pokaże TVP Sport.

Kamery publicznego nadawcy zawitają do Katowic na mecz GKS-u z Czarnymi Antrans Sosnowiec. Obrończynie tytułu zajmują trzecie miejsce w tabeli, ale mają tylko dwa punkty straty do lidera z Łodzi i aż dwa mecze zaległe do rozegrania. Wobec tego z pewnością należy upatrywać w nich faworytek, choć GKS nieraz udowadniał już, że nie odbiega wcale daleko od krajowej czołówki i chętnie by poszerzył grono kandydatów do medali mistrzostw Polski.

TME SMS Łódź w sobotę zagra w Szczecinie z Olimpią. Gospodynie rozkręcają się z meczu na mecz – pokonały Sportis KKP Bydgoszcz, zremisowały ze Śląskiem i wygrały z Tarnovią. Łodzianki natomiast pozycję liderek po ostatnich porażkach z AP Lotosem i AZS-em UJ zawdzięczają zaległościom swoich największych rywalek – łęcznianek i sosnowiczanek. Mecz z Olimpią zadecyduje zatem, czy SMS na zimową przerwę uda się w nastrojach minorowych, czy z nadzieją będzie wyczekiwał wiosennych rewanżów.

Bardzo ciekawie zapowiada się mecz AZS-u UJ Kraków z Medykiem Polomarket Konin – Jagiellonki po wygranej w Łodzi zachowały kontakt z górną częścią tabeli, natomiast koninianki pokonując AP Lotos awansowały na czwarte miejsce. Wynik tego starcia ciężko jednak przewidzieć – UJ bowiem notował już w tym sezonie wpadki, a z gry Medyka, pomimo ogólnie pozytywnego rozrachunku, wcale nie bije duża pewność siebie.

Po problemach zdrowotnych na boisko powraca Górnik Łęczna – tym razem na wschód kraju pojedzie Sportis KKP Bydgoszcz. Bydgoszczanki od wrześniowej wygranej z UJ-em (grającym bez kontuzjowanej Karoliny Klabis) nie zagrały żadnego dobrego meczu z topowymi drużynami ligi, a zanotowały m.in. porażkę z Olimpią Szczecin. Z kolei forma gospodyń po przełożeniu mecz z Czarnymi jest dużym znakiem zapytania.

W niedzielę we Wrocławiu Śląsk podejmować będzie Tarnovię – dla obu drużyn jest to mecz o zapewnienie sobie pozostania ponad strefą spadkową przed zimową przerwą. Faworytem zdają się wrocławianki, jednak rozczarowujące wyniki w Bydgoszczy i Szczecinie nie wskazują na to, żeby Śląsk miał odegrać w tym sezonie dużą rolę w Ekstralidze, natomiast Tarnovia dwa tygodnie temu zaskoczyła wszystkich, pokonując AZS UJ.

Ponownie przełożony został mecz Rekordu Bielsko-Biała – tym razem beniaminek miał udać się na północny skraj ligowej mapy, do Gdańska. Ostatecznie mecz z Lotosem zamknie serię spotkań zaległych, która rozpocząć się ma 17 listopada.

SOBOTA – 13 LISTOPADA 2021

10:25 Ekstraliga – 11. kolejka: GKS KATOWICE – CZARNI ANTRANS SOSNOWIEC 

Komentarz: Michał Zawacki – Joanna Tokarska

12:00 Ekstraliga – 11. kolejka: GKS GÓRNIK ŁĘCZNA – SPORTIS KKP BYDGOSZCZ
https://yt3.ggpht.com/ytc/AKedOLTCdjzCTvZP0RtrDE3b8tS1BW7ULwdeXs6vikXS=s176-c-k-c0x00ffffff-no-rj

12:00 Ekstraliga – 11. kolejka: AZS UJ KRAKÓW – KKPK MEDYK POLOMARKET KONIN
https://yt3.ggpht.com/ytc/AKedOLTmHS9KdtKsvh4waTtlGkEeXY90m6zM7xwydsYV=s88-c-k-c0x00ffffff-no-rj

NIEDZIELA – 14 LISTOPADA 2021

12:00 Ekstraliga – 11. kolejka: WKS ŚLĄSK WROCŁAW – MKS TARNOVIA TARNÓW
https://yt3.ggpht.com/eDgCQFQAhmCIuUVxhNpzWNlAiQwk_Bb4T-vaC6IlvWu8-xeggs-95An0AZegPx6dFbQ12rezWw=s176-c-k-c0x00ffffff-no-rj

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.